اخبار استانها
1396/10/6 چهارشنبه
هفتمین جلسه ذیحسابان و مدیران امور مالی دستگاههای اجرایی استان اصفهان
هفتمین گردهمایی ذیحسابان و معاونین ذیحساب استان اصفهان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان ، علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ، از تلاش و همکاری همکاران ذیحساب و معاونین آنها به خاطر ارسال به موقع صورتحسابهای عملکرد نهائی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال 1395 و همچنین همکاران اداره هماهنگی و تلفیق حسابها به خاطر رسیدگی و ارسال به موقع صورتحساب عملکرد اعتبارات تملک با کیفیت قابل قبول به مرکز ، تقدیر نموده و ابراز امیدواری کرد، امسال نیز بتوانیم رتبة برتر را در این زمینه کسب نمائیم.

ایشان با اشاره به وضعیت وصول درآمدهای استان در 8 ماهه امسال ، اظهار نمود: با توجه به ثبت مبالغ وصولی که از طریق مرکز صورت گرفت تحقق وصولی درآمدها نسبت به مصوب پیش بینی شده برای استان با 34% عدم تحقق و به مبلغ 14.470.271 میلیون ریال و و نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 11 درصد کاهش وصولی روبرو بوده که امیدواریم با تلاشها و پیگیریهای جدی دستگاههای اجرایی استانی به ویژه اداره کل امور مالیاتی استان و همکاران ذیحساب در این خصوص ، این عدم تحقق را تا پایان سال بتوانیم کاهش دهیم.

همچنین ایشان با اشاره به تصویب نامه هیات محترم وزیران و مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ 95 پروژه برای 19 دستگاه به عنوان اولویت های برنامه اقتصاد مقاومتی ، افزود: برای وزارت امور اقتصادی و دارایی از میان 95 پروژه 14 پروژه در نظر گرفته شده است که 6 پروژه مربوط به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانها می باشد و از این 6 پروژه تعداد 3 پروژه مربوط به معاونت نظارت مالی شامل "استقرار خزانه داری الکترونیک" ، "مولد سازی و مدیریت دارایی های دولت" و "توسعه و استقرار مدیریت بدهی مطالبات" و 3 پروزه مربوط به معاونت اقتصادی می باشد که گزارش 6 ماهه از پیشرفت این پروژه در استان به شرح زیر است :

1- استقرار خزانه داری الکترونیک 53%
2- مولد سازی و مدیریت دارایی های دولت 43%
3- توسعه و استقرار مدیریت بدهی مطالبات 70%

همچنین گزارش 3 پروژه دیگر که به عهده معاونت اقتصادی است شامل بهبود فضای کسب و کار 20% و دو پروژه دیگر که بالای 50% پیشرفت داشته اند.

در ادامه علی اصغر شریفی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان ، در خصوص منابع پرداختی به استان اظهار داشت  با توجه به تخصیص 68. 66 % حقوق در 8 ماهه اول سال، پرداختی حقوق به دستگاههای اجرایی استان تا پایان آبان ماه حدود 71% می باشد. در بخش سایر اعتبارات هزینه ای با توجه به تخصیص 53. 9 % در 8 ماهه اول سال ، رقم توزیع شده بین دستگاههای اجرایی حدود 50% می باشد که مابقی جهت تأمین کسری 53 میلیارد ریالی حقوق ، اختصاص داده شده است. وی بیان داشت در بخش اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ، تخصیص 8 ماهه حدود 46% می باشد که معادل آن نیز بین دستگاههای اجرایی در قالب اسناد خزانه اسلامی و با توجه به شرایط دستگاهها به صورت نقدی توزیع گردیده است.
 

تمامی حقوق برای وزارت امور اقتصادی و دارایی محفوظ می باشد .

www.mefa.gov.ir