اخبار استانها
1396/8/15 دوشنبه
نشست ذیحسابان دستگاه های اجرایی و مدیران مالی شرکت های دولتی و دانشگاه ها در خوزستان برگزار شد
نشست ذیحسابان دستگاه های اجرایی و مدیران مالی شرکت ها و دانشگاه ها، با موضوع بررسی انعقاد پیمان کارهای ساختمانی به صورت سرجمع، در سازمان آب و برق خوزستان و با حضور معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان برگزار شد.
به گزار ش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، این نشست با هدف آشنایی ذیحسابان و مدیران مالی، با ماموریت های سازمان آب و برق استان و بررسی انعقاد پیمان کارهای ساختمانی به صورت سرجمع و ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین مربوطه تشکیل شد.

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان خوزستان در این نشست اظهار داشت: برداشت این است که هریک از ما تصور می کنیم ماموریت دستگاه خودمان از بقیه مهمتر و خطیرتر است و این یک نگرش کم واقع بینانه نسبت به سایر دستگاه ها است .

ادیب زرگانی افزود: برگزاری جلسات در دستگاه ها باعث می شود، مدیران مالی و ذیحسابان با اهداف و ماموریت های دستگاه اجرایی میزبان بیشتر آشنا شوند و این ماموریت خطیر به خوبی به سرانجام برسد.

وی گفت: آب و برق یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه تولید برق در کشور است، و به نحوی با مأموریت های کلان این سازمان آشنا هستیم. در زمینه خشکسالی چندین سال قبل آب و برق بخوبی تبعات خشکسالی را مدیریت کرد که این مدیریت خوب ناشی از تعهد و پشتکار مدیران و کارشناسان سازمان بوده است.

زرگانی با اشاره به موضوع نشست ذیحسابان و مدیران مالی بیان کرد: امیدوارم در نهایت این نشست بتواند جمع بندی مناسبی برای ما در پی داشته باشد و ابهامات و مشکلات همکاران مرتفع شود و در نهایت بتوانیم در اجرای بخشنامه انعقاد پیمان کارهای ساختمانی به صورت سرجمع وحدت رویه داشته باشیم.

معاون برنامه ریزی سازمان آب و برق نیز در این رابطه اظهار داشت: یکی از بزرگترین کارگاه های عمرانی کشور سازمان آب و برق است است و یکی از بزرگترین طرح های عمرانی با 25 هزار میلیارد تومان اعتبار در این سازمان اجرا و به بهره برداری می رسد.

حمیدرضا اسماعیلی اظهار امیدواری کرد: این نشست باعث هم اندیشی و هم افزایی ذیحسابان و مدیران مالی با رؤسای دستگاه ها شود و پیشبرد اهداف و ماموریت های دستگاه بخوبی انجام گیرد.

وی با اشاره به میزان بدهی سازمان آب و برق به پیمانکاران گفت: در بحث تامین اعتبارات طرح ها و پروژه ها با مشکلاتی مواجه هستیم و بعضی طرح ها به همین دلیل متوقف شده و بدهی های زیادی به پیمانکاران داریم .

اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: با شروع برنامه ششم توسعه ظرفیت های برنامه احصاء و بخصوص در بحث سرمایه گذاری از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی گفت: می توانیم با جذب سرمایه بخش خصوصی با اولویت سرمایه خارجی که ذیحسابان و مدیران مالی در فرآیند جذب آن نقش مهمی دارند در هموار کردن مشکلات و تامین اعتبار پروژه ها، گام های مهمی برداریم.

تمامی حقوق برای وزارت امور اقتصادی و دارایی محفوظ می باشد .

www.mefa.gov.ir