اخبار استانها
1396/8/15 دوشنبه
تدوین گزارش «بررسی ساختار تورم در کشور و استان اردبیل در سری زمانی 94-1386»
گزارش «بررسی ساختار تورم در کشور و استان اردبیل در سری زمانی 94-1386» توسط معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در چهار فصل تدوین گردیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، دکتر مظفری گفت : این گزارش ضمن ارائه مفاهیم و کلیات، مبانی نظری و پیشینه تحقیق در ارتباط با تورم ، به مقایسه تورم کشورهای مختلف دنیا و خاورمیانه با تورم کشورمان پرداخته ، سپس تورم کشور و استان  را بر اساس بخش‌های 12 گانه تشکیل‌دهنده تورم در بازه زمانی 94-1386 مورد مقایسه و تحلیل قرار داده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اربیل افزود : در این گزارش تحلیل‌هایی از روند تغییرات شاخص تورم ارائه و تأثیر سیاست‌گذاری های پولی بر روند تورم مورد بحث و کنکاش قرارگرفته است و قسمت پایانی نیز به جمع‌بندی موضوع و ارائه راه‌کارهایی جهت کاهش تورم اختصاص‌یافته است.

وی خاطر نشان کرد :  فایل الکترونیکی گزارش در پایگاه اینترنتی اداره کل به نشانی www.ar.mefa.gov.ir در دسترس بوده و عموم علاقه مندان و پژوهشگران می‌توانند در قسمت انتشارات اقتصادی، گزارش فوق را مورد مطالعه قرار دهند.

تمامی حقوق برای وزارت امور اقتصادی و دارایی محفوظ می باشد .

www.mefa.gov.ir