اخبار استانها
1396/11/11 چهارشنبه
نشست هم اندیشی مدیران واحدهای تابعه وزرات امور اقتصادی و دارایی در استان با حضور حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سیستان و بلوچستان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان  در نشست هم اندیشی مدیران واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان ، با رویکرد مسئولیت همگانی در اقامه نماز و سلامت معنوی اظهار داشت: انسان امروز در امواج متلاطم ظلمت و کردار و رفتار زشت غرق شده و روح تشنه او را هیچ چیز دنیایی نظیر قدرت، علم، مقام و غیره سیراب نمی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نها چیزی که می تواند روح تشنه آدمی را سیراب و تشنگی واقعی او را برطرف کند پرستش خداوند است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان ادامه داد: نماز بالاترین و بهترین سیستم پالایش روح و روان آدمی است.

آیت الله سلیمانی گفت: اندیشیدن به نقش بازدارندگی نماز و نمایان کردن اثرات این فریضه الهی موجب سلامت روح، روان شدن کارها و گرایش بیشتر افراد به فرایض دینی می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: اقتصاد این استان به عنوان پهناورترین استان کشور و دارا بودن ظرفیت و توانمندی های فراوان با وجود تلاش های صورت گرفته در شان مردمان فرهیخته آن نیست.
امیرمرتضوی افزود: با نگاه به بخش های مختلف اقتصادی این استان می توان دریافت که علاوه بر مباحث بیکاری و عدم متقارن توزیع و درآمد سرانه کم در سالهای مختلف براساس آمار منتشر شده بانک مرکزی جی.دی.پی(تولید ناخالص داخلی) استان در بخش خدمات 62 درصد، کشاورزی 26 درصد، صنعت کمتر از پنج درصد، برق و گاز سه درصد و ساختمان چهار درصد است.

وی ادامه داد: بخش معدن سیستان و بلوچستان با کمتر از یک درصد کمترین بخش را در تولید ناخالص داخلی آن به خود اختصاص داده در صورتی که این استان سرشار از ظرفیت های معدنی است.

مرتضوی درآمد ماهیانه هر سیستان و بلوچستانی را به طور متوسط کمتر از 500 هزار تومان ذکر کرد و گفت: این درآمد با درآمد ماهیانه هر ایرانی که به طور متوسط یک میلیون و 80 هزار تومان است از شکاف حدود 54 درصدی برخوردار است.

مدیرکل اداره امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اقدامات فرهنگی این اداره کل گفت: این نهاد با برگزاری جشنواره ها، رقابت ها و برنامه های مختلف فرهنگی در بخش نماز همواره کوشا بوده است.

همچنین در این نشست از5 نفر به نمایندگی از 42  خادم و فعال  نماز اداره کل تقدیر شد.

 

تمامی حقوق برای وزارت امور اقتصادی و دارایی محفوظ می باشد .

www.mefa.gov.ir