اخبار استانها
1396/9/14 سه‌شنبه
مراسم بزرگداشت روز حسابدار در اقتصاد و دارایی یزد برگزار شد
به مناسبت هفته و روز حسابدار و همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت این روز در وزارت امور اقتصادی و دارایی، مراسمی در واحد تابعه استانی این وزارتخانه در استان یزد نیز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد این مراسم از طریق برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس با این وزارت اقتصاد و واحدهای استانی تابعه آن در سراسر کشور با حضور مسوولان این وزارتخانه و مدیران و کارشناسان استان ها برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، صاحب نظران و اساتید فن رشته حسابداری ضمن گرامی داشت روز حسابدار، جایگاه این بخش را در شفاف سازی نظام مالی و اقتصادی و نقش حسابداران را در این زمینه مهم ارزیابی کردند.

همچنین معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در مراسم استانی  بزرگداشت روز حسابدار با حضور جمعی از حسابداران، مدیران و کارشناسان، کار حسابداری را مهم و حساس ارزیابی کرد و  ضرورت شفاف سازی در بخش های مالی و حسابداری را یادآور شد و گفت: امروزه نقش حسابداران در نظام مالی اهمیت ویژه دارد .

" سعید نورایمانی" با تاکید بر تقویت علمی در نظام مالی از  بهبود و ساماندهی این بخش در این مجموعه اقتصادی و مالی در استان خبر داد و گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با کسب رتبه های برتر در همایش های علمی در سطح کشور نشان داد که در وضعیت بسیار مناسبی به جهت علمی قرار دارد.

وی با بیان این که حسابداری یک فن و پایه اقتصاد امروز جامعه علم حسابداری است ، ضرورت توجه بیشتر به حسابداری به ویژه حسابداری بخش دولتی را خواستار شد.

توجه به نقش حسابداری در نظام بودجه ریزی، تدوین نقشه راه حسابداری، استفاده از تجارب سایر کشور ها در این زمینه، شفافیت در نظام مالی، ایفای نقش اثر گذار در نظام حسابداری دولتی و تحولات سالهای اخیر بخش حسابداری از دیگر مباحث مطرح شده در مراسم بزرگداشت روز حسابدار در یزد بود.

 

تمامی حقوق برای وزارت امور اقتصادی و دارایی محفوظ می باشد .

www.mefa.gov.ir