پنجشنبه 26 مهر 1397   23:59:23
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/7/24 دوشنبهدر دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با همتای مالزیایی؛
راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و مالی ایران و مالزی بررسی شد
راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و مالی جمهوری اسلامی ایران و مالزی در ملاقات وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با وزیر دارایی مالزی بررسی شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، مسعود کرباسیان طی سخنانی در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی صورت گرفت، با اشاره به جایگاه و اهمیت مالزی بعنوان یک کشور اسلامی و با اشاره به سوابق خوب روابط بین دو کشور، سطح روابط اقتصادی را مناسب با سطح روابط سیاسی ندانسته و بر اهتمام به گسترش روابط اقتصادی با آن کشور تاکید نمود. 

بنا بر این گزارش، "جوهری عبد الغنی" وزیر دارایی مالزی نیز طی سخنانی در این دیدار،  با اشاره به علاقمندی شرکتهای کشورش به کار در ایران از گفتگوهای بعمل آمده برای تامین مالی مترو ی یکی از کلان شهر های ایران توسط موسسات مالزیایی اظهار خرسندی و بر ادامه این روند در همکاریهای تاکید کرد.

وی آمادگی خود را برای سفر به کشورمان همراه با وزیر تجارت مالزی در راس هیاتی از مدیران بخش خصوصی در اوایل سال آتی میلادی اعلام نمود‌ .

این گزارش حاکی است، در این ملاقات طرفین به بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی و مالی پرداخته و همکاریهای بانکی و تامین خطوط اعتباری را از لوازم آن دانستند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir