دوشنبه 2 مهر 1397   20:17:08
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/7/24 دوشنبهدر دیدار وزیر اقتصاد با همتای اندونزیایی خود مورد تاکید قرار گرفت؛
ارتقای روابط ایران و اندونزی
در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی خود، طرفین بر لزوم ارتقای سطح روابط و توسعه همکاری های دوجانبه تاکید کردند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در ادامه ملاقاتهای خود با وزرا ی کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی شرکت کننده در اجلاس سالانه بانک جهانی، روز گذشته با خانم مولیانی وزیر دارایی اندونزی ملاقات کرد.

در این ملاقات که کلیه اعضا دو هیات حضور داشتند، آخرین وضعیت روابط اقتصادی دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت . 

بنا بر این گزارش، خانم مولیانی طی سخنانی در این دیدار با اشاره به روابط حسنه موجود بین دو کشور ضمن دعوت مجدد از کرباسیان برای شرکت در اجلاس بعدی که در اندونزی برگزار خواهد شد، بر ضرورت توسعه همکاریهای بین دو کشور تاکید و آمادگی خودرا برای ارتقای سطح روابط اعلام نمود.

 وی همچنین بر همکاری بیشتر بین دو کشور در سطح مجامع بین المللی نیز تاکید کرد. 

در این ملاقات وزیر اموراقتصادی و دارایی کشورمان نیز با تشریح دستاوردهای اقتصادی چند سال اخیر، و تاکید بر سیاست  درون زایی و برون گرایی متکی بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری، گسترش همکاری و تعامل با کشورهای اسلامی را از اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و وزارت اقتصاد اعلام کرد، و آمادگی ایران را برای توسعه هرچه بیشتر روابط تجاری و مالی و سرمایه گذاری با اندونزی را مورد تاکید قرار داد. 

وی همچنین تقویت ارتباطات بانکی بین بانکهای ایرانی و اندونزیایی  را عامل مهمی در فراهم کردن بستر این تعاملات دانست.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir