جمعه 25 آبان 1397   21:47:35
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/7/25 سه‌شنبهدر دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با همتای الجزایری تاکید شد:
روابط ایران و الجزایر توسعه می یابد
در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با همتای الجزایری خود، بر تعمیق همکاری های دو طرف تاکید شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی صورت گرفت، در خصوص  موضوعات مورد علاقه طرفین بحث و بررسی صورت گرفت.

بنا بر این گزارش، عبدالرحمان رائویا وزیر دارایی الجزایر طی سخنانی در این دیدار، با بیان اینکه تعدادی شرکتهای ایرانی در الجزایر فعال هستند، اظهار داشت: الجزایر آمادگی پذیرش و فراهم آوردن بستر حضور بیشتر شرکتهای ایرانی را دارا است.

طرف الجزایری همچنین ابراز امیدواری نمود، در اوایال سال آتی میلادی به ایران سفر کرده و پیشرفتهای ایران را از نزدیک مشاهده نماید.

این گزارش حاکی است، "مسعود کرباسیان" وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی، ضمن تبیین وضعیت اقتصادی کشور به نقش ایران در امنیت منطقه و  آمادگی همکاری با کلیه کشورها از جمله کشورهای همسایه و مسلمان پرداخت.

 وی با اشاره به اینکه الجزایر در گروه کشوری ایران در بانک جهانی قرار دارد بر لزوم همکاری تنگاتنگ و عمیقتر  در این گروه  تاکید نمود و هماهنگی دو گروه کشوری در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول تاکید کرد.

در این دیدار، طرفین بر لزوم حمایت از یکدیگر در مجامع بین المللی و در حوزه های مختلف تاکید نمودند. 

در این گزارش می خوانیم: در این دیدار مدیر اجرایی گروه کشوری ایران که الجزایری است نیز حضور داشت و  مقرر شد همکاری های خود را تعمیق کرده و به نحو مناسبی با نماینده کشورمان همکاری نماید و این موضوع را وزیر الجزایری نیز تاکید نمود .
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir