سه‌شنبه 1 آبان 1397   06:42:44
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/5 جمعهرئیس جمهوری آذربایجان با تبریک انتصاب کرباسیان به سمت وزارت اقتصاد ابراز امیدواری کرد؛
فعالیت کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور موفق و ثمر بخش ادامه خواهد یافت
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان روز جمعه در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران ضمن تبریک انتصاب ایشان به وزارت اقتصاد گفت: اطمینان دارم با این انتصاب فعالیت کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان و ایران همچنان موفق و ثمر بخش ادامه خواهد یافت.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی( شادا) به نقل از ایرنا، وی با اشاره به افزایش چشمگیر حجم مبادلات دو کشور، گفت: این افزایش نشان می دهد که تمام توافق های حاصل شده بین تهران- باکو در حال اجراست و نتایج آن به ثمر نشسته است.

بر اساس گزارش سایت رسمی ریاست جمهوی آذربایجان، علی اف در این دیدار، افزود: حجم گردش تجاری دو کشور در سال گذشته میلادی 70 درصد افزایش یافت و 9 ماه نخست سال 2017 نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش نشان می دهد همه توافق های حاصله میان تهران و باکو اجرا می شود.

الهام علی اف توسعه سریع و موفقیت آمیز روابط دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان را خاطر نشان کرد و براهمیت یدار های سران دو کشور در تقویت این روابط تاکید کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین با اشاره به اجرای پروژه های مشترک فراملی، در خصوص ادامه همکاری های ثمر بخش میان دو کشور در سال های آینده ابراز اطمینان کرد.

مطابق این گزارش، مسعود کرباسیان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، برای نخستین بار به جمهوری آذربایجان سفر می کند، ابراز امیدواری کرد، بتواند سهم خود را به توسعه روابط دو کشور ادا کند.

وی دستآوردهای جمهوری آذربایجان در حوزه های مختلف به رهبری الهام علی اف را قابل تقدیر خواند و رئیس جمهوری آذربایجان را به مناسبت این دستاوردها تبریک گفت.

در این دیدار همچنین در خصوص همکاری دو کشور در عرصه های اقتصادی، حمل و نقل، بازرگانی، تکمیل دالان حمل و نقل شمال – جنوب ، بهداشتی، کشاورزی، بانکی تبادل نظر شد .

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir