يكشنبه 30 دي 1397   13:50:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/10 چهارشنبهدر جریان دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با وزیر انرژی روسیه عنوان شد:
افزایش 70 درصدی حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال اخیر
وزیر اقتصاد کشورمان از افزایش 70 درصدی حجم روابط اقتصادی ایران و روسیه در یک سال اخیر خبر داد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، "مسعود کرباسیان" که پس از دیدار با "الکساندر نواک" وزیر انرژی روسیه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، اظهار داشت: در آستانه سفر روسای جمهور روسیه و آذربایجان به ایران و برگزاری اجلاس سه جانبه آنها در تهران و همچنین برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و روسیه در آینده نزدیک، امروز دیداری جهت هماهنگی بیشتر با طرف روسی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دیدار فرصت مغتنمی بود تا بتوانیم مروری بر روابط و توسعه همکاری های دو جانبه دو کشور داشته باشیم، اظهار داشت: خوشبختانه توسعه روابط ایران و روسیه به خوبی پیش رفته به نحوی که شاهد رشد 70 درصدی حجم روابط اقتصادی دو کشور در یک سال گذشته بوده ایم.

وزیر اقتصاد ادامه داد: زمینه های همکاری، با تنوع خیلی خوبی بین دو کشور فراهم شده است که از آن جمله می توان به توافق های سرمایه گذاری، راه اندازی فاز 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر و نیروگاه آبی 1400 مگاواتی بندرعباس، توسعه حمل و نقل دریایی و ریلی مشترک، پروژه های کشاورزی، همکاری های دارویی، نفتی و  گازی اشاره کرد.

وی از نهایی شدن مذاکرات به منظور همکاری ایران با پیمان اقتصادی اوراسیا، حل مشکلات بانکی و ایجاد زمینه فعالیت بانکی و همکاری های گمرکی به ویژه ایجاد کانال سبز برای تجار ایرانی به عنوان دیگر دستاوردهای توسعه روابط ایران و روسیه یاد کرد که زمینه مناسبی برای تعمیق همکاری های اقتصادی دو کشور را فراهم آورده است.

این گزارش حاکی است، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه نیز طی سخنانی در جمع خبرنگاران، انتخاب کرباسیان به عنوان رییس طرف ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه را سبب ساز پویایی، نظم و سرعت بیشتر در امر توسعه همکاری های طرفین خواند.

وی گفت: در مذاکرات امروز و در راستای دستور ویژه روسای جمهور ایران و روسیه برای توسعه همه جانبه همکاری های اقتصادی طرفین، موضوعات مد نظر در زمینه های مورد توافق و به ویژه نقشه راه و پروژه های آتی دو کشور، به صورت کاملا دقیق و با جزئیات کامل گفت و گو کردیم و تصمیمات لازم برای افزایش سقف روابط اقتصادی ایران و روسیه گرفته شد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir