دوشنبه 26 آذر 1397   09:03:39
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/20 شنبهدبیر کل سازمان جهانی گمرک، در دیدار با وزیر اقتصاد کشورمان عنوان کرد:
گمرک ایران، نمونه مطلوب مکانیزاسیون و کشف تخلفات گمرکی در دنیا
دبیر کل سازمان جهانی گمرک، در دیدار با وزیر اقتصاد کشورمان، ضمن معرفی گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان نمونه مطلوب در زمینه مکانیزه کردن، کشف تخلفات و اجرایی کردن مقررات، خواستار عرضه تجربیات کشورمان در مجمع عمومی سازمان جهانی گمرک شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، "کونیو میکوریا" دبیر کل سازمان جهانی گمرک پس از انجام این دیدار، که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، طی سخنانی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز صحبت های خوبی با وزیر اقتصاد ایران داشتیم و برآورد من این بود که گمرک ایران در پروژه نوسازی، بسیار موفق بوده و این برای من واقعا خوشحال کننده است.

بنا بر این گزارش، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت و جایگاه بالای سازمان جهانی گمرک در مناسبات اقتصادی جهان، ایران را جزو قدیمی ترین اعضای سازمان و همکاری و تعامل ما با آن را طی سالیان گذشته، بسیار مطلوب خواند.

وی سازمان جهانی گمرک را دارای وظایف متعدد از جمله استاندارد سازی و هماهنگ سازی تعرفه ها و داوری در موارد اختلافی پیش آمده بین کشورها و مرجع اساسی ما بین گمرکات دنیا عنوان کرد و گفت: ما در گذشته عضو کمیته های مختلف سازمان از جمله کمیته حسابرسی آن بودیم و در حال حاضر نیز همکاری های بسیار خوبی با این سازمان داریم.

کرباسیان "کونیو میکوریا" را دبیر کلی خوب، با سابقه و بسیار متبحر در حوزه گمرک خواند و گفت: وی فرصت پیش رو تا برگزاری هشتمین اجلاس کشورهای عضو اکو در اسلام آباد را به بازدید از گمرکات ما و کارهای انجام شده در زمینه مکانیزاسیون خدمات گمرکی اختصاص داده است.

وزیر اقتصاد افزود: آقای میکوریا در دیدار امروز، ایران را به عنوان نمونه مطلوب در زمینه مکانیزاسیون، کشف تخلفات و اجرایی کردن مقررات و استانداردهای بین المللی بر شمرده و خواستار عرضه تجربیات ما در مجمع عمومی سازمان جهانی گمرک در دور بعد شد.

وی گفت: با توجه به اشراف کامل و دسترسی آقای میکوریا به آمار و اطلاعات دیگرکشورها در زمینه گمرکی، ما  مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات ایشان به منظور بهبود خدمات گمرکی در کشور هستیم.

کرباسیان در پاسخ به سوالی در خصوص رتبه ایران از نظر مبارزه با تخلفات گمرکی با اشاره به ارزیابی سازمان "رایلو" وابسته با سازمان جهانی گمرک که وظیفه آن، رصد فعالیت های مربوط به پی گیری تخلفات گمرکی اعم از قاچاق و ورود و خروج کالاهای تقلبی و تخلفات مربوط به نقض مالکیت معنوی است، اظهار داشت: این سازمان به مدت دو سال، گمرک ایران را در رتبه دوم و در سالجاری به عنوان صاحب رتبه نخست معرفی کرده است.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir