يكشنبه 30 دي 1397   14:30:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/20 چهارشنبه3/ دکتر کرباسیان در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما؛
پرداخت کامل سود سهام عدالت به مشمولان دهک های پایین جامعه و تمامی مشمولان تا پایان سالجاری
وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درخصوص پرداخت سود سهام عدالت گفت: تا پایان سال جاری مشمولان سهام عدالت دهک های پایین درامدی جامعه ( مشمولان تخفیف دار شامل افراد تحت پوشش کمیته حضرت امام ره و سازمان بهزیستی ) و همچنین مشمولانی که از محل اورده نقدی خود میزان سهامشان را تا سقف ١ میلیون تومان تکمیل نموده اند سود کامل دریافت خواهند کرد و دیگر مشمولان نیز به نسبت میزان سهامشان سود دریافت می کنند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، ارزش روز سهام یک میلیون تومانی 49 شرکت مشمول این طرح از جمله بانک ها، بیمه ها و پالایشگاه ها و....اکنون به دو میلیون و 400 هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: برای مالکیت عمومی این سهام با مجلس هماهنگ هستیم.

کرباسیان افزود: مطابق قانون قرار بود سهم یک میلیون تومانی مشمولان در 10 سال نخست  از محل دریافت سود از شرکتهای سرمایه پذیر(٤٩ شرکت) بصورت اقساط تکمیل و به حساب خزانه واریز شود که از این محل تا پایان ١٠ سال مبلغ 534 هزار تومان بازپرداخت اقساط صورت گرفت.

وی تصریح کرد: اگر مالکیت سهام عدالت را به مردم واگذار کنیم، سود این سهام افزایش می یابد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه شرکت ها بعد از برگزاری مجمع قانونا می توانند سود سهام را تا 8 ماه تقسیم کنند گفت: شرکت های مشمول طرح سهام عدالت باید 3 هزار و 800 میلیارد تومان سود سهام را به حساب خاص سازمان خصوصی سازی واریز کنند که تا کنون یک هزار و 200 میلیارد تومان به این حساب واریز شده است.

کرباسیان گفت: بقیه سود تا پایان سال یا اوایل سال آینده واریز می شود.

وی گفت: تاکنون حدود 14 میلیون نفر از جمعیت 49 میلیون نفری مشمولان شماره شبا بانکی خود را به سازمان خصوصی سازی اعلام نکرده اند و از آنها می خواهیم این گروه از مشمولان نیز شماره شبا بانکی خود را به سامانه سهام عدالت ثبت و وارد نمایند تا بتوانند همچون دیگر مشمولان سود خود را دریافت نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir