جمعه 3 اسفند 1397   03:14:34
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/27 چهارشنبهدکتر کرباسیان:
بهره گیری از ظرفیت زنان در مناصب مدیریتی باید به باور عمومی تبدیل شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با رئیس و اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش معنادار بکارگیری مدیران زن در این وزارتخانه این رویه را یک باور عمومی توصیف کرد و گفت: تجربه های قبلی من در مسولیت های مختلفی که داشته ام این باور را برایم ایجاد کرده که هرگاه به زنان مسولیتی واگذار شده نتیجه موفقیت آمیزی در پی داشته است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) وزیر اقتصاد افزود: خوشبختانه اکنون ایجاد فرصت برای زنان در مناصب مدیریتی به یک باور عمیق در این وزارتخانه تبدیل شده و هم در ستاد و هم سازمان ها و مجموعه های تابعه شاهد حضور رو به رشد زنان در مناصب مدیریتی هستیم. 

کرباسیان در ادامه گفت: ما برای اولین بار در تاریخ شکل گیری وزارتخانه از  مدیران زن در سطح مدیرکلی استان و همچنین ریاست پژوهشکده وزارتخانه استفاده کردیم .

دکتر کرباسیان در همچنین افزود: آنچه مسلم است باید برای جبران کاستی هایی که در گذشته وجود داشته اکنون با نگاه ویژه و وسیع تری به موضوع عدالت جنسیتی در مدیریت کشور بپردازیم و صرفا به انتصاب چند مدیر خانم و یا صدور دستورالعمل اکتفا نکنیم.

وزیر اقتصاد همچنین به اهمیت فعال تر شدن نهادهای مدنی در این حوزه اشاره کرد و گفت: برای سرعت بخشیدن به این موضوع نیازمند آن هستیم که در کنار همکاری های بین قوه ای و به ویژه دولت و مجلس، به تقویت ، توسعه و توانمندسازی تشکل های زنان در بخش غیر دولتی توجه کنیم. این تشکل ها ضمن آنکه میتوانند ناظر خوبی بر عملکرد همه ما باشند در فرهنگ سازی و تغییر نگرش جامعه نسبت به حضور پررنگ تر زنان در عرصه های مدیریتی حوزه های مختلف تاثیر بسزایی خواهند داشت.

در ادامه جلسه همچنین وزیر اقتصاد با تمرکز بر بحث بودجه و الزامات آن در خصوص آخرین وضعیت اقتصادی کشور با اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداخت و نمایندگان زن مجلس نیز دیدگاه ها، پیشنهاد ها و انتقادهای خود را به وی منتقل کردند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir