پنجشنبه 26 مهر 1397   23:38:52
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/22 دوشنبه
توضیح سازمان خصوصی سازی در خصوص یک خبر
سازمان خصوصی سازی در خصوص مطلب مندرج در روزنامه رسالت با عنوان سخنی با سران سه قوه در مورد سهام تکه پاره شده عدالت توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی  دارایی (شادا)، به نقل از سازمان خصوصی سازی، در طول مهلت ده ساله اقساط سهام عدالت باستناد تبصره 3 ماده 6 آیین نامه اجرایی توزیع سهام عدالت مصوب شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، سازمان خصوصی سازی مسئولیت وصول اقساط سهام واگذار شده موضوع این آیین نامه و واریز آن بحساب خزانه را برعهده داشته است؛ که در این راستا با جدیت و دقت و با بهره گیری از تمامی اهرم های قانونی نسبت به وصول مطالبات دولت اقدام نموده است و در حال حاضر نیز بر اساس بند یک تصویب نامه شماره 16789879 مورخ 14. 9. 1395 شورای عالی که تصریح می دارد، کلیه افراد ثبت نام شده تا پایان سال 1394، مشمولان نهایی سهام عدالت محسوب می شوند و سازمان خصوصی سازی ضمن انجام فرآیند لازم برای قطعیت سهامداری آنها موظف است نسبت به تنظیم و ارائه صورتحساب تسویه اقساط به این مشمولان، پس از پایان دوره اقساط اقدام نماید.

بر اساس این گزارش، این سازمان تلاش نموده است که با واکاوی فرآیند انجام امور، شرایط لازم جهت تسهیل و تسریع در نیل به اهداف طرح را فراهم نماید.

بر این اساس عملکرد سازمان خصوصی سازی در زمینه صدور صورت حساب مشمولین و فراهم کردن امکان واریز مانده بدهی اقساط تسویه نشده بمنظور تسویه نهایی مشمولین و صدور صورت نهایی ایشان عینا در راستای انجام تکالیف سازمانی بوده و از آنجا که سهامداران واقعی سهام عدالت، تک تک مشمولین ثبت نام نهایی شده سهام عدالت هستند سازمان خصوصی سازی وفق مصوبات و تکالیف قانونی حافظ منافع سهامداران بوده و در جهت احقاق حقوق ایشان انجام وظیفه می نماید.

بنابراین عبارت بکار برده شده مبنی بر تکه پاره شدن سهام عدالت موضوعیت و صحت نداشته و چیزی جز تشویش اذهان عمومی نمی باشد چرا که سازمان خصوصی سازی در هر فرصتی و به طرق مختلف، از جمله راه اندازی سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir نسبت به اطلاع رسانی، شفاف سازی و تشریح آخرین وضعیت به مشمولین عزیز فرو گذار نبوده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir