يكشنبه 30 دي 1397   14:50:47
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/11 شنبه
تاکید بر نقش روابط عمومی ها در واگذاریهای سهام شرکتهای دولتی و سهام عدالت
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در راستای واگذاری سهام شرکتهای دولتی نیاز داریم از پتانسیل روابط عمومی ها استفاده کنیم و این موضوع زمانی بیش از پیش احساس می شود که باید در سالهای پیش رو بحث سنگین سهام عدالت را انجام دهیم.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی در پنجمین نشست شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این که خصوصی سازی یک فراینده بسیار پیچیده در کشور است گفت: آموزش و پرورش و راه و شهرسازی از جمله موضوعاتی هستند که سالهای سال است که کشور با موضوعات مربوط به آن در ارتباط است، اما موضوع خصوصی سازی پدیده‌ای جدید، موقت، پیچیده و گذرا در کشور است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: واگذاری سهام شرکتهای دولتی یک فرایند بسیار پیچیده در کشور است؛ چرا که هر زمان که می خواهیم یک شرکت را واگذار کنیم برخی تلاش می کنند نام آن را از لیست واگذاری خارج کنند. همچنین زمانی که قیمتگذاری شرکتها برای واگذاری انجام می شود عده ای دیگر تلاش می کنند با جوسازی، قیمتگذاری انجام شده را گران جلوه دهند. هر زمان هم واگذاری سهام شرکتها انجام می شود با جوسازی تلاش می کنند واگذارهای صورت گرفته را لغو کنند.

وی در ادامه با بیان این که در 4 سال فعالیت دولت یازدهم بیش از 8700 هزار نامه نظارتی به سازمان خصوصی سازی ارسال شده است اذعان داشت: اگر هر سال را حدود 220 روز کاری حساب کنیم و این عدد را در 4 سال فعالیت دولت یازدهم ضرب کنیم، تقریبا برای هر روز کاری حدود 9 نامه از دستگاههای نظارتی از جمله مجلس، دیوان محاسبات، سازمان حسابرسی، سازمان بازرسی، قوه قضائیه، دادگاهها، هیات داوری و ... دریافت کرده و مورد بررسی قرار داده ایم که این موضوع انرژی زیادی از این سازمان می گیرد.

پوری حسینی افزود: به همین دلیل نیاز داریم در راستای واگذاری سهام شرکتهای دولتی از پتانسیل روابط عمومی ها استفاده کنیم و این موضوع زمانی بیش از پیش احساس می شود که باید در سالهای پیش رو بحث سنگین سهام عدالت را انجام دهیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir