سه‌شنبه 20 آذر 1397   01:08:02
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/6 چهارشنبهقدمی در هفتمین جلسه شورای اطلاع رسانی روابط عمومی ها تاکید کرد؛
بازتعریف عناصر هماهنگی و انسجام در وزارت اقتصاد
معاون توسعه مدیریت و منابع در هفتمین جلسه شورای اطلاع رسانی روابط عمومی های وزارت امور اقتصادی و دارایی که با حضور مدیران روابط عمومی بانکها، بیمه ها و سازمانهای تابعه در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شد گفت: در دولت دوازدهم، تیم جدید وزارت اقتصاد بازتعریف عناصر هماهنگی و انسجام را در مجموعه این وزارتخانه در دستور کار قرار داده است.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مهدی قدمی با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس رویکرد دکتر کرباسیان، هماهنگی در برنامه ریزی و اجرا میان همه اجزائ مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی از ضرورتهایی است که خود می تواند بستر مناسب برای تحقق برنامه های تعیین شده باشد؛ در این میان یکی از مهمترین ارکان نیازمند هماهنگی، حوزه های اطلاع رسانی و ارتباطاتی وزارتخانه است که الحمدالله مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه در این بخش پیشگام بوده است.

وی تصریح کرد: انتظاراتی که وزارتخانه از دستگاههای زیرمجموعه دارد، فراهم سازی امکانات و کمک به روابط عمومی ها برای تبیین و اطلاع رسانی اقدامات و دستاوردهای اقتصادی دولت است.

قدمی با اشاره به وجود شفاف سازی خدماتی که در حوزه دولت برای مردم انجام می شود خاطرنشان کرد: تکنولوژی های جدید و فضای مجازی فرصتی است که در اختیار روابط عمومی ها برای تسهیل و تسریع در امر اطلاع رسانی قرار گرفته است و خوشبختانه مجموعه روابط عمومی های وزارت اقتصاد توانسته اند تاکنون به شکل مطلوبی از این ظرفیت استفاده کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط مجموعه وزارت اقتصاد در موضوع زلزله استان کرمانشاه گفت: با مدیریت مناسبی که در وزارتخانه صورت گرفت، در دومین روز زلزله با بکارگیری واحدهای سیار و امکانات موجود در استانهای مجاور هیچ خلائی در حوزه بانکها و بیمه ها نداشتیم و انعکاس این اقدامات نیز به کمک روابط عمومی ها بخوبی انجام گرفت.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص عدم سیاه نمایی درخصوص خدمات دولت و مسوولین در بین مردم تصریح کرد: ما منکر وجود برخی تنگناها نیستیم ولی معتقدیم با برنامه ریزی درست و منسجم می توان از این تنگناها عبور کرد.

قدمی در پایان خطاب به مدیران روابط عمومی های بانکها، بیمه ها و سازمانهای تابعه گفت: شما افسران ارتباطاتی اقتصاد مقاومتی جامعه هستید که در حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی، متناظر با الگوی شفافیت و صداقت، تولید محتوا می کنید.

در ادامه این جلسه، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت اقتصاد با تشریح برنامه های پیش روی روابط عمومی ها طی ماههای آینده گفت: یکی از اقدامات مهمی که در دستور کار شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد قرار دارد برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر هفته روابط عمومی است، در همین خصوص سمینار تخصصی کاربردی ذیل موضوع "ارتباطات توسعه ای" در حال برنامه ریزی است.

حسینی بر لزوم وارد کردن موضوع ارتباطات توسعه ای در بخشهای نظام بانکی، بیمه، نظام شرکتی و سازمانهای بزرگ تاکید کرد و گفت: برای برگزاری هرچه بهتر و مفیدتر این سمینار طی هفته های آتی نشست های تخصصی در حوزه های مختلف ماموریت این وزارتخانه، طراحی و اجرا خواهد شد.

وی همچنین بر لزوم توجه به امر آموزش در حوزه های تخصصی برای روابط عمومی ها و تولید ادبیات در حوزه رسانه های تخصصی اقتصادی تاکید و از اجرای برنامه هایی منسجم در این خصوص خبر داد.

در ادامه این جلسه، اعضای شورای اطلاع رسانی روابط عمومی های وزارت اقتصاد در خصوص زمان و محل برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه به تبادل نظر پرداختند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir