يكشنبه 30 دي 1397   14:16:31
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/11 دوشنبه
نخستین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی اصل 44 در دولت دوازدهم برگزار شد
نخستین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در دولت دوازدهم برگزار شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان خصوصی سازی؛ نخستین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در دولت دوازدهم در سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

بر این اساس بررسی و اصلاح دستورالعمل نحوه برگزاری جلسات کمیسیون تخصصی شورای عالی اجرای اصل 44 قانون اساسی از جمله موضوعات این نشست تخصصی بود که مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین در این جلسه گزارش ارزیابی عملکرد شرکتهای واگذار شده با تمرکز بر معرفی مجریان طرح پژوهشی و نحوه انتخاب معیارها و شاخص‌های مدل مربوطه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آینده نیز این بحث مورد کارشناسی قرار گرفته تا بر اساس آن علاوه بر ارزیابی دوباره بنگاههای واگذار شده، اجرای برنامه خصوصی سازی در سطح کلان نیز مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است کمیسیون تخصصی شورای عالی سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی یکی از کمیسیون های مشورتی شورای عالی اصل 44 است و تا پیش از این به همراه دبیرخانه شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل 44 در وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر بود که با حکم دکتر مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دبیرخانه شورای یاد شده و وظایف آن به سازمان خصوصی سازی منتقل شد.

بر این اساس رئیس کل سازمان خصوصی سازی که از این پس ریاست کمیسیون تخصصی شورای عالی سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی را عهده دار است در این زمینه گفت: این انتقال وظایف در راستای تمرکز امور مربوط به واگذاریها و پیشبرد بهتر اهداف اصل 44 قانون اساسی و اجرای خصوصی سازی با نظر وزیر اقتصاد صورت گرفته است و امیدواریم به ارتقای مناسب اجرای سیاستهای کلی اصل 44 منجر شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir