دوشنبه 26 آذر 1397   23:31:09
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/12 سه‌شنبه
تبادل اطلاعات گمرکی با ۱۱ بانک
رییس کل گمرک گفت: تبادل الکترونیک بیمه نامه هاو دریافت ضمانت نامه‌های الکترونیک،۲ اقدام مهم گمرک است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، فرود عسگری با اشاره به اهمیت ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت افزود: گمرک ایران تصمیمات جدی در مورد ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت اتخاذ کرده است. تبادل الکترونیک بیمه نامه ها بینشرکت های بیمه ای و گمرک، دریافت ضمانت نامه های الکترونیک بین گمرک و 11 بانک جمهوری اسلامی ایران از جمله اقدامات مهم در این زمینه است.
 

تجمیع بیمه در گمرک

رییس کل گمرک از تجمیع بیمه در گمرک خبر داد و گفت: اینها باعث می شود در ابتدا واحدهای تولیدی و بخش های ترانزیتی کشور یک بیمه تجمیع را در گمرک امانت می گذارند و به دفعات از این بیمه استفاده می کنند. این امر باعث تسهیل، تسریع و دقت و کنترل بیشتر در تجارت خارجی و تسهیل تجارت می شود.

عسگری افزود: گمرک اظهار قبل از ورود را در دستور کار دارد، تقریبا 4 روز قبل از حرکت محموله به کشور، مانیفست الکترونیک در زمان بارگیری کالا وصول می شود. بر همین اساس تصمیم گرفته شد، این سرویس را در خدمت همه تجار و تولیدکنندگان قرار گیرد تا بتوانند از این سرویس استفاده کنند و تشریفات گمرکی قبل از ورود به بنادر کشور انجام شود که توقف محموله ها را در گمرکات نداشته باشیم.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir