شنبه 27 بهمن 1397   07:38:44
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/8 يكشنبهزمانی در همایش سراسری فرماندهان و مدیران بسیجی رده های مقاومت مرکز مقاومت بسیج عنوان کرد؛
هدف این همایش حفظ انسجام بین رده های مرکز مقاومت بسیج است
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی در همایش سراسری فرماندهان و مدیران بسیجی رده های مقاومت مرکز مقاومت بسیج این وزارتخانه که در مشهد مقدس برگزار شد، حفظ انسجام بین رده های مختلف بسیج و اعضای شورا و کسب معنویت در کنار حرم علی ابن موسی الرضا (ع) را بعنوان مهمترین اهداف این همایش عنوان کرد.
یه گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، علیرضا زمانی با بیان این مطلب اظهار داشت: حفظ انسجام یک گام موثر در جهت اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.
وی محورهای همایش سراسری فرماندهان و مدیران بسیجی رده های مقاومت مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد را در چهار محور اصلی تشریح کرد و گفت: بخش اول این همایش، مراسم افتتاحیه شامل برنامه های متنوعی می باشد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و جریان شناسی سیاسی را جمله دیگر برنامه های این همایش دو روزه عنوان کرد.

زمانی افزود: در اولین روز از برگزاری این همایش، مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی توسط دکتر پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشریح خواهد شد.

گفتنی است در همایش سراسری فرماندهان و مدیران بسیجی رده های مقاومت مرکز مقاومت بسیج  وزارت اقتصاد، دکتر پوابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دکتر حسن پور، مسوول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، عاشوری، مسوول سازمان بسیج ادارات، فرزند شهید همدانی و مدیران کل استانی استان خراسان رضوی حضور داشتند.

در ادامه این مراسم، مسئول سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، بسیج وزارت اقتصاد را دارای ظرفیت های بسیاری دانست و گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی به لحاظ جمعیت و توسعه، وزارتخانه بزرگی است که این شرایط ظرفیت بالایی را بوجود می آورد که باید به فعلیت برسد.

حسن پور تشخیص را در میدان بسیج بسیار مهم دانست و اظهار داشت: کارکرد عمومی را تمام بسیجیان دارند ولی کارکرد اصلی مرکز، فعالیت تخصصی است که جمع حاضر میبایست این کار را انجام دهند.

وی پورخودباوری، آمادگی وپایداری رانیز سه نکته مهم در تبدیل ظرفیتها به قدرت عنوان کرد وتصریح کرد: آمادگی معنوی، علمی، معرفت و شناخت و برنامه ریزی نیز عوامل موثر در داشتن آمادگی است.

در بخش دیگری از همایش سراسری فرماندهان و مدیران بسیجی رده های مقاومت مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان بسیج ادارات سراسر کشور طی سخنانی با گرامیداشت یاد امام (ره) و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم از زحمات فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد و مسئولان پایگاه های مقاومت بسیج سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه بخاطر برگزاری این همایش قدر دانی کرد.

عاشوری با اشاره به نزدیک شدن به ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما ۳۹ سال با حوادث گوناگون و توطئه های پی در پی دشمنان  روبرو شدیم اما بواسطه فهم بالای مردم و عنایات رهبر کبیر انقلاب همه آنها با شکست مواجه شده است.

وی با بیان اینکه امام (ره) وقتی پرچم مبارزه را در دست گرفت که اسلام امریکایی در کشور حکمفرما بود، افزود: امام خمینی در پی استقلال و آزادی بودند ومی فرمودند تصمیم گیری باید بر عهده مردم باشد و عزت و احترام برای مردم است.

عاشوری گفت: وجود حضرت امام وحشت در دل دشمن انداخت که در پی خرابکاری در منطقه بودند و فلسطین جزو نخستین اهداف آنها بود.

رییس سازمان بسیج ادارات سراسر کشور تصریح کرد: ما جنگهای ۳۳روزه و۱۱و۵۵ روزه رادرک کرده ایم و بر آنها پیروز شده ایم؛ انها داعش را در سوریه و عراق ایجاد کرده اند که با مقاومت و دلاوری امثال سردار همدانی و شهدای مدافع حرم از آن جلوگیری شد.

وی افزود: در موضوع یمن و بحث اقلیم کردستان و پروژه سعد حریری و انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و نیز فتنه ۹۶ نیز به حمد خدا دشمنان با شکست مواجه شدند.

عاشوری در پایان گفت: اولویت  ما باید خدمت به مردم باشد و بسیج ما باید احساس مسئولیت داشته باشد تا بتواند دشمن را به زانو در آورد تا بتوانیم این پرچم را به دست صاحب اصلی برسانیم.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir