شنبه 27 بهمن 1397   06:23:38
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/15 يكشنبهبا حضور رئیس کل گمرک؛​
رونمایی از سه سامانه جدید در پنجره واحد خدمات گمرکی
سه سامانه جدید گمرکی در پنجره واحد خدمات گمرکی با حضور رئیس کل گمرک رونمایی شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرود عسگری گفت: برای کاهش هزینه ها و ایستایی کالا در گمرک تصمیم گرفتیم اظهار قبل از ورود کالا را به خدمات گمرکی اضافه کنیم.
 

وی افزود: بر این اساس، کالا قبل از اینکه وارد کشور شده و در انبارهای داخلی چه در بنادر و چه در مرزها تخلیه شود این امکان برای صاحبان کالا در پنجره واحد خدمات گمرکی فراهم شده که اظهار خود را انجام دهند تا کالا به محض ورود و کامل بودن مجوزها به صورت یک سره و بدون معطلی در گمرک وارد شود.
 

عسگری افزود: دومین خدمت ما در حوزه کاهش تشریفات برای صادرکنندگان است بطوریکه صادرکنندگان در هر نقطه از کشور بتوانند کالای خود را در هر مرزی که برای صادرات در نظر گرفتند اظهار کنند و به این ترتیب مشکل پلمپ کالاها در گمرک خروجی حل می شود و حتی اگر صاحبان کالا تمایل داشته باشند، ارزیابان ما می تواند با حضور در کارخانه، کار ارزیابی و پلمپ کالا را انجام دهند و سپس کالا به مرز ارسال شود.
 

رئیس کل گمرک، سامانه مدیریت واحدهای تولیدی را سومین خدمت ارائه شده دانست و گفت: یکی از مشکلات ما نبود اطلاعات راجع به ذخایر کالایی کشور در سطح بازار و انبارها بود که با این سامانه موجودی کالاها را بطور کامل در انبارها و بازار شهرستان ها و استان ها می دانیم و این مزیتی برای مسئولان است که با اطلاع از میزان موجودی کالاها به ورود یا جلوگیری از ورود کالا اقدام کنند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir