شنبه 27 بهمن 1397   06:33:40
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/16 دوشنبهمولاوردی در اجلاس هم اندیشی با موضوع اجرای بهینه تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری تاکید کرد؛
لزوم نهادینه شدن امید اجتماعی در کشور
دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در ششمین اجلاس هم اندیشی با موضوع اجرای بهینه تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد بر تقویت و نهادینه شدن امید اجتماعی در کشور تاکید کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، شهیندخت مولاوردی در این اجلاس طی سخنانی با تحلیل ناآرامی‌های اخیر کشور اظهار داشت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم شاهد پمپاژ یاس و نا امیدی در کشور، ناکارآمد نشان دادن دولت و ناامیدی در اثربخشی برجام بودیم که اینها کمک کرد یاس اجتماعی زیاد شود.

وی به امید اجتماعی که مورد تاکید رئیس جمهور نیز است اشاره کرد و اظهار داشت: دهه فجر فرصت مناسبی برای بررسی امیدهایی است که دلیل انقلاب شد که طی سالهای اخیر با آرمانهای انقلاب فاصله‌ پیدا کرد.

مولاوردی از برگزاری همایشی با محوریت امید اجتماعی در اسفندماه سالجاری خبر داد و گفت: گم‌شدگی امید اجتماعی بیشتر در نسل جوان مشهود است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه امید اجتماعی باید به روحیه حاکم در جامعه برگردد، خاطرنشان کرد: گروهای فرودست و نابرخوردار از قدرت زمانی به امید اجتماعی می‌رسند که بتوانند خود را در عرصه جامعه به نمایش گذاشته، دیده و به رسمیت شناخته شوند.

مولاوردی با بیان اینکه تجدد هم ویرانگری دارد هم سازندگی تاکید کرد: بعد از مشروطه این وضعیت دوگانه را شاهد هستیم که برخی فقط نیمه خالی لیوان را دیدند و برخی فقط نیمه پر آنرا، اما اکنون جامعه جهانی به این وضعیت رسیده که باید به هر دو توجه شود.

وی تصریح کرد: وقتی ناامیدی در جامعه پدید می‌آید، یعنی از دیده شدن  بخش‌هایی از آحاد جامعه جلوگیری شده است.
دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌هایی در زمینه رسانه و شبکه‌های اجتماعی بدست آمده و با این شرایط از هیچ گروه اجتماعی نمی‌توان مشروعیت زدایی کرد.

مولاوردی از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به عنوان عواملی برای تقویت امید اجتماعی یاد کرد و گفت: جنگ باعث شد توده‌ وسیع‌تری از مردم پا به میدان بگذارند و در ادامه در ایام انتخابات نیز نشاط سیاسی و امید به تغییر و بهبود وضعیت بیشتر کمک کرد.

وی بر لزوم آسیب‌شناسی اتفاقات اخیر در کشور تاکید کرد و گفت:‌ متاسفانه با تصور اینکه اوضاع کنترل شد، آسیب‌شناسی کنار گذاشته شد.

مولاوردی در پایان با اشاره به بکار گیری شاخص های تدوین شده به عنوان یک مدل در الگوی حقوق شهروندی گفت: تا پایان امسال پیش‌نویس اسناد و تکالیف خود در حوزه حقوق شهروندی انجام می شود و از سال ۹۷ به سمت اجرایی شدن می‌رویم.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir