سه‌شنبه 20 آذر 1397   00:50:00
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/12 يكشنبه
برگزاری جلسه کمیسیون هماهنگی بانکهای استان آذربایجان شرقی
جلسه کمیسیون هماهنگی بانکهای استان به میزبانی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی در محل سالن کنفرانس این اداره کل در تبریز تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، این جلسه با حضور روسا، مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرائی شامل؛ امور اقتصادی و دارایی، بانکهای ملی، ملت، صادرات، سپه، مسکن، رفاه و ناظر پولی بانک مرکزی استان و با دستور بررسی عوامل موثر و ارائه طریق در تسریع روند اجرایی جذب تسهیلات طرح رونق تولید، بررسی موضوع راهکارهای استفاده از تسهیلات منابع ارزی صندوق توسعه ملی، تاکید بر رعایت نرخ مصوب سپرده‌ها و تسهیلات و مقررات بانک مرکزی توسط بانکها و موسسات اعتباری استان و بررسی کمک نقدی به مدافعان حرم برگزار شد.

    در این جلسه رضا حسینی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: باید در رابطه با موضوعات بانکی و نحوه ارائه خدمات توسط آنان و همچنین اقدامات بانکها حرکت منطقی داشته باشیم زیرا که در صورت رعایت نکردن موارد مذکور ضرر و زیان را در منطقه لمس خواهیم کرد.

وی گفت: باید یک سایت فعال را داشته باشیم و این اداره کل می تواند طراحی سایت را برعهده بگیرد. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: باید در موضوعات منطقه‌ای تدبیر داشته و لازمه آن سیستمی عمل کردن و متمرکز کردن منابع و موضوعات به نقاطی که برای ما ارزش افزوده داشته باشد، می‌باشد.

وی افزود: باید در قضیه طراحی سایت جدی باشیم، نفر معرفی کنید، اطلاعات بدهید و ما آن ها را به صورت بنرهای متحدالاشکل درست کنیم زیرا که تکلیف دولت بوده و وزیر  امور اقتصادی و دارایی به عنوان مسئول این موضوع می باشد.

حسینی گفت: در اقتصاد مقاومتی و قانون برنامه ششم مسئول پایش و ارتقای فضای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی می‌باشد.

وی گفت: بانک های خصوصی بخش عمده ای از سپرده های جذب شده را در خارج از استان سرمایه‌گذاری می‌کنند و عملاً نقش موثری در توسعه و رشد اقتصادی منطقه ایفا نمی‌نمایند که این از جمله مشکلات سیستم بانکی در سطح استان بوده و همچنین عدم آموزش مستمر همکاران دوایر ارزی و بین الملل بانک ها برای فراگیری سیستم ها و مقررات جدید بین‌المللی بانکی از جمله این مشکلات می باشد.

وی اظهار داشت: برای جذب منابع مالی بین المللی به استان و تزریق آن‌ها به مگا پروژه به همکاری بیشتری نیاز داریم که با همکاری همدیگر می‌توانیم به نتیجه بهتری برسیم.

حسینی افزود: به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی بخشنامه نرخ سود و تسهیلات ابلاغی بانک مرکزی باید به خوبی رعایت شود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir