شنبه 29 دي 1397   20:06:39
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/12 يكشنبه
برگزاری نشست هم‌اندیشی فی‌مابین ادارات‌کل دیوان محاسبات و اقتصاد استان فارس
نشست هم اندیشی ادارات‌کل دیوان محاسبات و امور اقتصادی و دارایی استان فارس با حضور مدیران‌کل و معاونین این دو اداره‌کل، ذیحسابان دستگاهای اجرایی و سرحسابرسان و حسابرسان دیوان محاسبات استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس؛ در ابتدای این نشست، دائی نماینده وزیر ومدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک حلول ماه پرخیر و برکت ربیع الاول، از مجموعه مدیریت و کارکنان دیوان محاسبات استان به لحاظ همکاری و تعامل سازنده‌ای که همواره با اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی در حوزه نظارت مالی مبذول نموده اند قدردانی نمود.

وی در ادامه به جایگاه ویژه نظارتی این دو اداره‌کل و اهداف مشترک آنها در کشور اشاره نمود و افزود: چنانچه نظارت مطلوبی بر اجرای دقیق قوانین بودجه سنواتی در کشور داشته باشیم، شاهد ایجاد عدالت اجتماعی و توسعه اقتصادی خواهیم بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس همچنین با تاکید بر اهمیت نظارت دولت بر دولت و نظارت قبل از خرج؛ به وظایف ذیحسابان متخصص در امر تطبیق اسناد مالی با قوانین و مقررات مالی ومحاسباتی و تامین هماهنگی و مشورتهای لازم اشاره نمود و اظهار داشت: اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی با تربیت ذیحسابان متخصص و آگاه به قوانین و مقررات مالی و محاسباتی، آنان را به امرنظارت وکنترل در دستگاههای اجرایی می‌گمارد تا بدین ترتیب، با انطباق هر گونه پرداختی با قوانین و مقررات مالی و محاسباتی، مانع از هرگونه انحراف دراجرای بودجه شوند.

دائی پس از ارائه گزارش اقدامات اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی فارس در راستای افزایش کارایی و اثربخشی سیستم نظارتی استان؛ وارد دستور کار جلسه شد و درخصوص چهار موضوع : ثبت اطلاعات اموال دستگاههای اجرایی در سامانه جامع اطلاعات اموال غیرمنقول دستگاههای اجرایی (سادا)، واگذاری اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه خزانه، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و پرداخت فوق‌العاده ویژه مشاغل تخصصی موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری ابتدا توضیحاتی بیان نمود و سپس مسائل و چالش های ذیحسابان دستگاههای اجرایی در راستای اجرای موارد فوق را برشمرد.

در بخش دیگری از این نشست، مبینی مدیرکل دیوان محاسبات استان بر ضرورت برگزاری جلسات هم اندیشی بین این دو اداره‌کل در راستای ایجاد هماهنگی و تعامل در جهت تلطیف بخشی از شرایط تاکید نمود و افزود: هدف از برگزاری جلسات هم اندیشی، یکی ایجاد هماهنگی و درک شرایط یکدیگر در جهت کمک و مدارا و دادن فرصت اصلاح و دیگری هم افزایی با توجه به وظیفه نظارتی این دو دستگاه می باشد. وی در ادامه درخصوص موضوعات مطرح شده توضیحات و راهکارهایی ارائه نمود.

در بخش پایانی جلسه، ذیحسابان دستگاههای اجرایی سوالات و ابهامات خود درخصوص نحوه اجرای قوانین و مقررات را مطرح نمودند و پاسخ لازم از سوی مسئولین دیوان محاسبات ارائه گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir