يكشنبه 30 دي 1397   14:14:34
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/29 چهارشنبه
بیش از 99 درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته به استان کردستان جذب شد
مدیر کل امور اقتصادی ودارایی کردستان گفت 5. 99 درصد ازاعتبارات اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته به استان با رقمی بالغ بر 129میلیارد تومان جذب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان در جلسه تقدیر از ذیحسابان ومدیران مالی دستگاههای اجرایی برتر استان در زمینه جذب اسناد خزانه اسلامی به عنوان یکی از منابع مالی برای اجرای طرحهای عمرانی، حسین دهقانی گفت از مجموع اسناد خزانه تخصیص یافته از محل اعتبارات سال 95 به استان کردستان  بیش از 5. 99 درصد آن جذب شده است که این می تواند عامل مهمی برای توسعه استان باشد.

حسین دهقانی گفت: در سال مالی گذشته در حدود 129 میلیارد تومان اساد خزانه جذب استان شده است که 27 میلیارد تومان آن  بابت بدهی شهرداریها از دستگاههای اجرایی استان وهمچنیین در حدود 102میلیارد تومان بابت طرحهای عمرانی دستگاههای اجرایی پرداخت شده است .

وی از همه دستگاههای اجرایی استان خواست از این منابع مالی که در اختیار آنها قرارداده شده است نهایت استفاده را داشته باشند .

در ادامه این جلسه معاون نظارت مالی ورئیس خزانه معین استان با تبریک روز حسابدارگفت حسابدار با رعایت اخلاق حرفه ایی با ثبت ، طبقه بندی وگزارشگری دارای ها وبدهی های در بخش دولتی وخصوصی می تواندبه عنوان مشاوری امین برای مردم و مدیران دولتی وخصوصی باشد واعتماد را به جامعه برگرداند یا بالعکس آن را سلب کند .

محمد عظیم ملک خواستاررعایت شان وجایگاه آن در دستگاههایی اجرایی شد وگفت این امر خطیر را باید از خودمان شروع کنیم.

شایان ذکر است اسناد خزانه، در زمره اوراق بهادار با نامی قرار می‌گیرند که بیانگر تعهد دولت‌ها به بازپرداخت مبلغ اسمی آنها در آینده است. اسناد خزانه از ابزارهای مالی با ماهیت بدهی بوده که بدون کوپن سود منتشر می‌شود و هدف اصلی آن، تأمین کسری بودجه دولت‌ها است. اسناد خزانه اصلی‌ترین ابزار ابزار پول جهت اعمال سیاست های پولی است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir