يكشنبه 30 دي 1397   14:24:35
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/29 چهارشنبه
استان کردستان: سهم بخش خصوصی در سبد بیمه کشور به 62 درصد افزایش یافته است
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت اقتصاد در استان از افزایش سهم بیمه بخش خصوصی در سبد بیمه کشور به بالای 60 درصد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان کردستان در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی ودارایی در استان کردستان که به ریاست مدیر کل امور اقتصادی ودارایی ورئیس شورا ، رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان ، مدیر کل امور مالیاتی وگمرکات استان ومعاون سازمان جمع وفروش اموال تملیکی استان برگزار شدمدیر کل بیمه ایران به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده حوزه مدیریت خود وموانع ومشکلات آن پرداخت امینی با تشکر از عوامل خدمتگذاردر صنعت بیمه استان گفت در سال 95 در حدود 211 میلیارد تومان حق بیمه تولیدی استان بوده است و رتبه ضریب نفوذ بیمه استان در کشور 26 است که تلاش می شود این رتبه ارتقا یابد.

مدیر کل بیمه ایران با اشاره به اینکه رضایت ارباب رجوع به دست نمی آید مگر اینکه حق بیمه و نقدینگی   بیمه های استان زیاد شود خواستار این شد که حق بیمه به صنعت بیمه استان برگردد.

در ابتدای این جلسه مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان و رئیس شورا با تشکر از حضور اعضای حاضر در جلسه گفت همه ما باید اخلاق ومهربانی را با الگو گرفتن از پیامبر اخلاق ومهربانی در سرلوحه کارهای خود قراردهیم تا بتوانیم موفق باشیم.

 وی تاکید کردپله اول در هر کاری اخلاق مداری است و باید همیشه این امر مهم را مدنظر قرار دهیم حسین دهقانی گفت افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور از اولویتهای راهبردی وزارت اقتصاد و دارایی است و برای این کار باید فرهنگ بیمه را ارتقا داد که لازمه آن اطلاع رسانی وآگاهی بیشتر جامعه در این حوزه است.

وی گفت به لطف خداوند متعال در پنج سال اخیر صنعت بیمه در کشور رشد خوبی داشته است وضریب نفوذ بیمه از 8. 1 به 2.2  رسیده است که این نوید خوبی برای صنعت بیمه است.

مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان افزود همچنین خبر مسرت انگینر اینکه سهم بخش خصوص درپرتفوی صنعت بیمه به بالای 60درصد رسیده است وسهم بیمه ایران که دولتی است از 45. 14 به 38 درصد کاهش یافته است که این امر نشان دهنده توان بخش خصوصی در این عرصه است.
 
حسین دهقانی افزود در برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده است که ضریب نفوذ بیمه از 2. 2 به 7درصد تا پایان برنامه برسد که این مسئولیت همه ما واین شورا برای تشریک مساعی وهم افزایی برای رسیدن به افق پیش رو زیاد می کند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir