يكشنبه 30 دي 1397   13:49:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/2 شنبه
استان همدان: مبنای بهبود فضای کسب و کار باید توسعه صادرات باشد
نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان بر توسعه صادرات استان با بهبود فضای کسب و کار تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، سید ناصر محمودی در جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، بر توسعه صادرات استان و همچنین بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و افزود: مبنای بهبود فضای کسب و کار باید توسعه صادرات باشد.

محمودی، به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیرانی استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان گزارشی از اقدامات، مشکلات و انتظارات شورای هماهنگی از وزارت اقتصاد ارائه کرد.

وی خرد جمعی حاکم بر شورای هماهنگی مدیران استانی را نقطه قوت این شورا برای بهبود و پیشرفت اقدامات در استان دانست.

محمودی یکی از مهترین اقدامات مشترک شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی را تشکیل هسته پژوهش دانست و افزود: خوشبختانه پژوهش های خوبی در حوزه های مربوطه ارائه می شود که در این هسته پژوهش اساتید برجسته دانشگاه های استان نیز عضو هستند.

وی به برگزاری جلساتی برای بررسی مشکلات صادرکنندگان استان اشاره کرد که با حضور مدیران زیرمجوعه مورد بررسی قرار گرفته و ضمن آسیب شناسی مشکلات،  نواقص شناسایی شده و به مقامات استانی ارائه شده است.

مدیرکل اقتصاد استان تشکیل جلسات شورای هماهنگی بانک ها و بیمه ها را از نقاط مثبت استان همدان دانست که به صورت تخصصی به مشکلات می پردازد.

محمودی در ادامه به انتظارات شورای هماهنگی از وزارت امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد و در حوزه بانک ها و گمرک خواستار افزایش اختیارات استان شد.

به گفته مدیرکل اقتصاد استان از آنجا که ۶۰ درصد منابع هم اکنون در اختیار بانک های خصوصی است، مشکلات در بانک های دولتی بیشتر میشود و امروز شاهد آن هستیم که بانک ها سلیقه ای عمل می کنند، در همین راستا خواستار نظارت بیشتر و همچنین افزایش اختیارات استان هستیم.

محمودی به مشکلات سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان هم اشاره کرد و کمبود اعتبار در این سازمان و مشکلات سازمان اموال تملیکی در استان برای نگهداری اموال و کالاها و نداشتن انبار مجهز را مهمترین مشکل عنوان کرد که نیازمند اعتبار ویژه برای این حوزه است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از معاون وزیر اقتصاد خواست  نظر استان ها را در تدوین برنامه های عملیاتی وزارتخانه دخیل کنند.

محمودی خاطر نشان کرد: در مدیریت های داخلی اداره کل به بانوان اعتماد کردم و هم اکنون تعداد زیادی از بانوان اداره کل پست های مدیریتی گرفته ‏اند که قطعا با برنامه ریزی های بعمل آمده در حوزه امور بانوان، شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه زنان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در شاخص‌های بهبود عملکرد در حوزه‌های مختلف نظرات خوبی امسال به مرکز ارسال شده است. برای نخستین بار کارگروه بهبود فضای کسب و کار با مشارکت دستگاه‌های اثرگذار راه‌اندازی شد و خوشبختانه طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس استان همدان توانست رتبه کسب و کار خود را از 19 به 11 ارتقا دهد که ارتقای 8 پله ای را داشته است.

به گفته محمودی امروز بهبود فضای کسب و کار و تولیدی که مبنای آن صادرات محور باشد بیشتر احساس میشود و باید در این زمینه بیش از گذشته تلاش کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه هر یک از مدیران شورای هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان شامل مدیران کل امور مالیاتی، گمرک، دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای استان، مدیر بیمه ایران، مدیرعامل بورس منطقه ای و مدیر سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان مشکلات و انتظارات خود را با معاون وزیر اقتصاد مطرح کردند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir