يكشنبه 30 دي 1397   14:20:33
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/19 سه‌شنبه
برگزاری نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان کهگیلویه و بویراحمد
نشست ستاد درآمد، توسعه و تجهیز منابع استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضاء استانی این ستاد به منظور بحث و بررسی پیرامون وصول درآمدهای استانی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت دستگاهای متولی وصول درآمد در 10 ماهه گذشته، گفت: در راستای وصول درآمدهای استانی نسبت به مشابه سال گذشته، 2 درصد رشد عملکردی داشته ایم و این نشان دهنده آن است که تلاشها برای وصول درآمدها در راستای رشد و رونق اقتصادی استان با برنامه ریزی و انسجام لازم صورت می گیرد.

ابراهیم کشاورز افزود: عمده درآمدهای استانی از محل مالیات است و اداره کل امور مالیاتی در این خصوص تلاشهایی بسیار خوبی را انجام داده و آنچه در این برهه می تواند در تامین منابع و وصول درآمدهای استان و رفع مشکلات دستگاههای اجرایی و پیمانکاران موثر و مفید باشد، بحث استفاده از اوراق تسویه خزانه و  تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت و پیمانکاران است که انتظار می رود مورد توجه بیشتر دستگاههای اجرایی و پیمانکاران استان قرار گیرد و از این فرصت خوب در جهت حل مشکلات مالی و اقتصادی استان نهایت استفاده را ببریم.

دبیر ستاد درآمد استان بیان داشت: تا کنون 530 نفر از پیمانکاران استان که بدهی مالیاتی دارند، شناسایی شده اند  و به سندیکای پیمانکاران  و اتاق بازرگانی استان نیز اعلام گردیده تا پیمانکارانی که بابت طرح های عمرای از محل بودجه عمومی از دستگاههای اجرایی طلبکارند و در عین حال به اداره کل امور مالیاتی بدهکارند نسبت به تهاتر بدهی ها و مطالبات خود در اسرع وقت اقدام نمایند.

کشاورز عنوان کرد: در سال گذشته یک میلیارد تومان تهاتر در استان صورت گرفته و در سالجاری با تلاشهای صورت گرفته تا کنون 3 میلیارد تومان تهاتر در استان انجام شده که هم کمک بزرگی به بحث اعتبارات استان برای توسعه فعالیتها و اقدامات اقتصادی و عمرانی است و هم اینکه یک منبع جدید درآمدی برای استان است که باید استان با برنامه ریزی و توجه بیشتر از مزایای آن برخوردار شود.. وی افزود: پیمانکارانی میتوانند نسبت به تهاتر بدهی ها و مطالبات خود اقدام نمایند که این بدهی ها تا پایان سال 1395 قطعی شده باشد و در غیر اینصورت نمی توانند نسبت به تهاتر اقدام نمایند.

کشاورز اظهار داشت: لازم هست با تلاش مضاعف نسبت به وصول درآمدهای عمومی تا پایان سال اقدامات لازم از طرف دستگاههای متولی وصول درآمد صورت گیرد ضمن اینکه تا کنون نیز 95 درصد درآمدهای اختصاصی وصول گردیده که در این بین اداره کل آموزش و پرورش استان عملکرد  خوبی داشته است. کشاورز افزود: در بودجه سال 97 یک فرصت طلایی برای دستگاههای متولی وصول درآمدهای اختصاصی در نظر گرفته شده است که می توانند تمام درآمدهای اختصاصی وصولی خود را بدون هیچگونه محدودیتی هزینه نمایند و لازم هست تا با تلاش بیشتر از این موقعیت و فرصت خوب استفاده بهینه نمایند. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در این نشست همچنین خواستار توجه مدیران و دستگاههای اجرایی به استفاده از سامانه ستاد در انجام معاملات گردید و تاکید کرد: طبق بند 9 قانون برنامه ششم توسعه، تمام دستگاههای اجرایی استان می بایست معاملات خود  را در این سامانه ثبت نمایند.

در این نشست مسائل و مباحث مربوط به وصول درآمدهای استانی مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir