شنبه 27 بهمن 1397   06:17:01
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/4 چهارشنبه
دیدار معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با خانواده شهید پروین در اهواز
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد به همراه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، شنبه 30 دی ماه، با خانواده شهیدعلی عسکر پروین، دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در دیدار با خانواده شهید پروین، اظهار داشت: شهید علی عسکر پروین، پاره تن و برادر ما بود، و ایشان همیشه به عنوان ستونی برای مجموعه نیروهای ایثارگر در استان خوزستان بوده است.

اسماعیل جلیلی افزود:  من از نزدیک با این شهید و خانواده ایشان در ارتباط بودم، و همسر شهید به عنوان یک خواهر خوب برای ما و همسر دلسوزی برای شهید بوده است، و از بزرگواری و بزرگ منشی خواهرم در نگهداری شهید، چه به عنوان یک همسر برای شهید پروین زمانی که جانباز و در قید حیات بود و چه به عنوان پرستاری که برای شهید پروین زحمت کشید، قدردانی می کنم.

جلیلی گفت: در دوره ای که من به عنوان عضو کوچکی و در خدمت جامعه ایثار گری بخصوص خانواده های شهدا و جانبازان بودم همیشه به عنوان یک رهنمود در برنامه های کاری، تفکر و توصیه های شهید پروین را در دستور کار قرار می دادیم.

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد عنوان کرد: این فضایی که بعد از دوران دفاع مقدس حاصل شد، خیلی ها تصور می کردند که ممکن است شرایط برای ایثارگران به لحاظ اجتماعی شرایط سختی شود و مجموعه نظام، این قشر عزیز را فراموش کند؛ اما با برنامه هایی که در بنیاد شهید، بنیاد جانبازان وقت و ستاد آزادگان بود، تلاش می کردند روحیه ارتباط بین مجموعه ایثارگران را در خود آنها تقویت کنند و این کار در قالب طرح های مختلفی اجرا می شد.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی و خط فکری شهید پروین، بیان داشت: من حتی تا بعد از شهادت این شهید بزرگوار، برخی از موضوعات ایشان را مطلع می شدم و یک روز رئیس آموزش و پرورش به من گفت؛ شهید پروین قبل از شهادتش، به صورت ماهیانه پول هایی را نقدی به من می داد که برای مدارس و خانواده های بی بضاعت و فقیر که درس می خواندند، بدون طی فرآیند پیچیده اداری و مالی آموزش و پرورش خرج کنم، و حالا که ایشان به خیل شهدا پیوسته، نمی دانم با باقی مانده پول چکار کنم !؟ من توصیه کردم قطعا نگاه و دیدی که شهید داشت، این بود شما هم همین راه را ادامه دهید و در ادامه همان مسیری که شهید با شما عهد داشت، انجام دهید.

جلیلی خاطرنشان کرد: ایثارگری که ایثار می کند، با فردی عادی که ایثار می کند، خیلی متفاوت است؛ زیرا علیرغم سختی ها و مشکلاتی که با آنها دست به گریبان است، تلاش می کند افراد هم تراز و مشابه خودش و یا در شرایط سخت تر را مورد توجه قرار دهد و این فعالیت ها در حوزه ایثارگری و حوزه اجتماعی خیلی ارزنده است و باید روی این مباحث فکر و برنامه ریزی شود که این روحیه از بین نرود.

وی گفت: آرزو می کنم خداوند کمک کند در مسیر این بزرگواران قدم برداریم و با دعای خیر آنها و روح بلندشان برای خودمان یک عاقبت بخیر شویم و امروز خوشحالم که این فرصت حاصل شد که همه با استقبال و روی خوش با دوستان در خدمت خانواده شهید پروین باشیم که به گردن ما همیشه حق دارند.  

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان نیز در این دیدار اظهار داشت: خدا را شاکر هستم که این توفیق را داده است تا یک بار دیگر به خانواده ایثارگران سرکشی کنیم و  جویای احوال خانواده شهیدی باشیم.

مسعود صدری بیان داشت: در اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، به رسم معمول و با هماهنگی ای که روابط عمومی انجام می دهد، این اتفاق همواره رقم می خورد و به دیدار خانواده های ایثارگران می رویم و آخرین دیدار با یک خانواده، ده روز پیش با خانواده جانباز هفتاد درصد، خانواده عزیز مزبانیان بوده است.

وی گفت ما از این دیدارها قوت قلب می گیریم و هنگامی که ارتباط برقرار می کنیم و به این عزیزان سرکشی می کنیم، این پیام را به خانواده آنها می دهیم که هیچ وقت فراموش نخواهند شد. اگر هر اعتباری نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، از ذخیره شهدا و جانبازان و ایثارگران است و این اقدامات در سرلوحه وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گرفته  که  ارتباط حسنه را با خانواده ایثارگران حفظ کنیم.

صدری عنوان کرد: ارتباط با خانواده شهدا و ایثارگران، برکات زیادی برای ما داشته است و در ساختار سازمانی ما یک سوم از کارکنان از خانواده ایثارگران است و افتخار داریم که در خدمت آنها هستیم. در نظام اداری ما وقتی خانواده شهید و یا ایثارگری به ما مراجعه کند، در بین ما احساس غربت نمی کند و پرسنل ما با روی گشاده از آنها استقبال می کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir