جمعه 3 اسفند 1397   03:20:39
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/4 چهارشنبه
نهمین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان اصفهان
نهمین جلسه ستاد تجهیز درآمد در سال جاری در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان اصفهان ،  علی صبوحی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیرستاد تجهیز درآمد استان ، مروری بر مصوبات جلسه قبل و همچنین وصولی درآمد در هشت ماه نخست سال جاری و سایر مسائل مرتبط پرداخت.

ایشان در خصوص وضعیت وصولی درآمدها تا پایان آبان ماه سال جاری اظهار نمود میزان درآمد وصولی نسبت به مصوب حدود 34 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 11 درصد کاهش داشته است که مبلغ کسری وصولی نسبت به مبلغ پیش بینی شده 14.470.271میلیون ریال می باشد.

دبیرستاد درآمد استان بیان داشت با توجه اینکه حدود 95 درصد از درآمدهای مصوب مالیاتی استان مربوط به اداره کل امور مالیاتی می باشد و کسری درآمدهای سایر دستگاهها تأثیر چندانی بر کاهش درآمد استان ندارد لذا با این وجود با سایر دستگاهها نیز در خصوص علل کسری درآمدهای مالیاتی مکاتبات لازم صورت گرفته و از طریق خزانه معین استان این موضوع در دست پیگیری و بررسی می باشد.

در ادامه علی اصغر شریفی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان نیز توضیحاتی را در خصوص اوراق تسویه خزانه و در اجرای بند (و) تبصره (5) قانون بودجه سال 1396 کل کشور اعلام نمود که تاکنون حدود 4500 میلیارد ریال اوراق تسویه در استان انجام شده که در اجرای بند (و) در کشور رتبه دوم را داریم.

وی بیان داشت طبق جدول 5 قانون بودجه سال 1396 این درآمد بصورت ملی و با کد 310106 اعمال حساب می گردد لذا بند (و) اوراق تسویه ظرفیت بسیار خوبی برای تسویه بدهی های دولت می باشد که استان می بایست از این ظرفیت جهت تسویه بدهی های خود بخوبی استفاده نماید. 

در پایان دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و رئیس ستاد تجهیز درآمد استان اظهار داشت علیرغم پیگیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص جلوگیری از افزایش پیش بینی درآمد مالیاتی استان برای سال 1397 که مبلغ پیشنهادی استان کمتر از 60 هزار میلیارد ریال بوده ولی متأسفانه حدود 7 درصد درآمدهای استان را نسبت به سال 96 افزایش داده اند.

وی خواستار پیگیری موارد زیر توسط اعضاء ستاد تجهیز درآمد استان شد:
  • پیگیری مبالغ تسویه اوراق خزانه و منظور نمودن این مبالغ در ردیف های درآمدی استان در جهت بهبود به وضعیت درآمدهای استان از طریق مرکز توسط اداره کل امور مالیاتی و همچنین پیگیری موضوع از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی
  • پیگیری و رایزنی لازم در خصوص کاهش مبلغ پیش بینی درآمدهای مالیاتی استان برای سال آینده توسط کلیه اعضاء ستاد تجهیز درآمد استان با نمایندگان مجلس.
  • بررسی و ریشه یابی علل مقاومت در اجرای طرح جامع مالیاتی و ارائه گزارش لازم در این خصوص توسط اداره کل امور مالیاتی استان
  • برگزاری جلسات ستاد تجهیز درآمد استان با اصناف و اتجادیه ها ، اتاق بازرگانی فعالان اقتصادی و جامعه پزشکان در خصوص بررسی مشکلات پیش رو در زمینه وصول درآمدهای مالیاتی

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir