شنبه 27 بهمن 1397   07:27:00
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/4 چهارشنبه
استاندار اردبیل: اهتمام ویژه مدیران دستگاههای اجرایی استان با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی منتج به توسعه اقتصادی استان خواهد شد
جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل، در این جلسه مهندس بهنام جو با اشاره به اینکه  جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی از اولویت های کاری ما می باشد، بر  اهتمام جدی  ادارات برای بهبود فضای کسب و کار و لزوم کاهش زمان فرآیند استعلامات طرح های سرمایه گذاری تاکید نمود .

استاندار اردبیل افزود: مهمترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی ارج نهادن به ظرفیت های داخلی و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاری خارجی نیز در نهایت به توسعه استان منتج خواهد شد.

  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل نیز به تشکیل 90 جلسه ( دوبار در هفته ) در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان  به منظور رسیدگی به در خواست ها و مشکلات  متقاضیان سرمایه گذاری در استان از ابتدای سال 1396 خبر داد و افزود: 11 مورد از تعداد مذکور مربوط به پذیرش هیات سرمایه گذاری خارجی می باشد که 2 مورد آن موفق به اخذ مجوز خارجی شده و 2 مورد نیز در مرحله صدور مجوز می باشد که به احتمال زیاد تا پایان سال جاری این رقم به چهار مورد افزایش می یابد .

دکتر مظفری افزود: 79 طرح سرمایه گذاری داخلی نیز در طول این مدت مورد بررسی قرار گرفته است که 39 مورد از مشکلات این طرح ها مرتفع گردیده است .
 
  نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همچنین بر ضرورت حضور نمایندگان ثابت و تام الاختیار دستگاههای اجرایی که مسلط به قوانین و مقررات و تسهیل کننده امورات بیشتر باشند تاکید و خواستار توجه مدیران عضو مرکز به مصوبات و پیگیری امورات شد .
 
وی در ادامه به برش استانی پروژه های اقتصاد مقاومتی این اداره کل در سال جاری از جمله مولد سازی و مدیریت دارایی ها ی دولت ، توسعه و استقرار نظام جامع مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت، عملیاتی کردن مقررات و بهبود 10 پله ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار، طراحی ساز و کارهای بهبود شاخص های رقابت پذیری اقتصاد ایران و همچنین  طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک اشاره کرد و گفت : امتیاز پیش بینی شده سال جاری استان برای بهبود فضای کسب و کار 5.20  بوده که بنابر گزارش اتاق بازرگانی ، صنایع معادن و کشاورزی ایران امتیاز استان در تابستان 1396 برابر 6.16 می باشد .

دکتر مظفری در ادامه به ابلاغ 80 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی در سال جاری اشاره کرد و گفت : 20 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات 3 درصد نفت با سررسید 28. 9. 96 و 60 میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات استانی با سررسید 8. 5. 97 می باشد .
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir