جمعه 3 اسفند 1397   04:19:20
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/11 چهارشنبه
برگزاری نشست مدیرکل اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با نمایندگان اصناف و فعالان بخش خصوصی
نشست نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با نمایندگان اصناف، فعالان بخش خصوصی و برخی مدیران دستگاههای عمرانی استان به منظور بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات اقتصادی برگزار گردید.
ابراهیم کشاورز در این نشست گفت: وضعیت اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد طی سال‌های اخیر روند رو به مطلوبی داشته که این مهم بیانگر تلاش‌های انجام شده است.

کشاورز با بیان اینکه با 3 شاخص بیکاری، تورم و فلاکت، وضعیت اقتصادی را ارزیابی می‌کنند، اظهار داشت: در سال 92 نرخ تورم در کهگیلویه و بویراحمد 37.8 بوده که رتبه یک کشور را در این زمینه داشتیم ولی در سال 95 این عدد به 12.9 رسید در حالی میانگین کشوری 12 بوده و رتبه پنجم کشور را کسب کردیم. مدیرکل امور اقتصادی و دارائی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت شاخص بیکاری در سال 92 و 95 استان بیان کرد: در زمینه بیکاری در زمینه بیکاری استان یکی مانده به آخر بودیم ولی هم اکنون به رتبه 20 رسیده‌ایم.

کشاورز وضعیت شاخص فلاکت کهگیلویه و بویراحمد در سال 92 را بسیار نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: شاخص فلاکت استان در سال 92 بیش از 54 درصد بوده که با اختلاف با سایر استان‌ها رتبه اول کشور را داشتیم اما این عدد در پایان سال 95 به 24.6 رسید و در این زمینه استان پنجم کشور هستیم و البته تمامی استان‌ها به نوعی به هم نزدیک هستند.

نماینده وزیر در این نشست از برگزاری نشست با اصناف و فعالان بخش خصوصی و مردم بصورت منظم خبر داد و بیان داشت: در راستای دستور و بخشنامه وزیر امور اقتصادی و دارایی این نشستها از این به بعد با برنامه ریزی لازم در دستور کار خواهد بود تا پیرامون مسائل و مشکلات اقتصادی استان در موضوعات بانکی، مالیاتی، گمرکی و بیمه ای و آنچه که در حوزه وظایف و تکالیف وزارت امور اقتصادی و دارایی است، بحث و تبادل نظر شود و نتیجه این نشستها برای اتخاذ تصمیمات مناسب در راستای حل مشکلات به مرکز و دفتر وزیر اقتصاد منعکس خواهد شد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir