جمعه 3 اسفند 1397   02:58:32
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/23 دوشنبه
اتصال دستگاه های اجرایی استان خوزستان به سامانه سناما
رئیس اداره هماهنگی و تلفیق حساب های اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، چهارشنبه 18 بهمن، در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اتصال دستگاه های اجرایی استان به سامانه سناما گفت: اجرای این سامانه از سال 1390 شروع شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، رئیس اداره هماهنگی و تلفیق حساب های اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان عنوان کرد: وظیفه کلی ما تهیه صورت حساب عملکرد بودجه سالانه استان خوزستان است؛ تمام دستگاه هایی که بودجه عمومی از خزانه می گیرند؛ مؤظف هستند صورت حساب های خود را در اجرای مواد قانون محاسبات عمومی به صورت ماهانه و سالانه برای ما ارسال کنند.

جلیل قماشی، با اشاره به اینکه این کار به صورت الکترونیک در سامانه «سناما» انجام می شود، افزود: اجرای این سامانه در استان ها از سال 1390و 91 شروع و در حال حاضر به طور کامل در کل کشور اجرایی شده است و تمام دستگاه های اجرایی خوزستان نیز به این سامانه متصل هستند.

رئیس اداره هماهنگی و تلفیق حساب های امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: تمام دستگاه هایی که بودجه عمومی دریافت می کنند، بر اساس بند 1 ماده 26 قانون تنظیم الحاق بخشی از مقررات مالی دولت، مکلف شدند از ابتدای سال ۹۴ سیستم حسابداری خود را از نقدی به تعهدی تغییر دهند و سال جاری به عنوان آخرین سال اجرای آزمایشی این سیستم است.

قماشی در ادامه بیان کرد: شفافیت، پاسخگویی دستگاه ها، شفافیت عملکرد مدیران از لحاظ مالی و تامین نیازهای اطلاعاتی از جمله آثار اجرایی شدن این سیستم هستند. همچنین، برگزاری سه همایش، برپایی بیش از ۲۲ کارگاه آموزشی و بیش از ۷۰ اقدام مختلف را در راستای استقرار و پیاده سازی این سیستم، از اواخر سال 1393 تاکنون در استان خوزستان داشته ایم.

وی با بیان اینکه اجرای این سیستم حسابداری به نوعی پیش نیاز بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد یا عملیاتی است، عنوان کرد: در تمام دستگاه های استان این نظام مستقر و نرم افزارهای لازم نصب و وصول کلیه صورت های مالی سال 1395 دستگاه های اجرایی استان بر مبنای حسابداری تعهدی  به صورت ۱۰۰ درصد  انجام شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir