چهارشنبه 21 آذر 1397   17:02:52
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/15 سه‌شنبه
بیست و سومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی برگزار شد
در راستای نظارت و راهبری طرح‌های سرمایه‌گذاری از سوی دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و باهدف بررسی و رسیدگی به مشکلات شرکت پرورش ماهی و آبزیان گردیک، بیست‌وسومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با حضور معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی، معاون و نماینده تام‌الاختیار شرکت سهامی آب منطقه‌ای‌ و سایر کارشناسان و مسئولان مرتبط استانی،‌ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، حبیب تربتی معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، به موضوع مشکلات پیش روی این شرکت اشاره واصلی‌ترین مشکل آن را، عدم تأمین آب موردنیاز عنوان نمود.

مدیرعامل شرکت پرورش ماهی و آبزیان گردیک، گزارشی از اقدامات و نتیجه پیگیری‌های معمول این شرکت در راستای تأمین آب موردنیاز شرکت ارائه نموده و خواستار ارائه مجوز جهت تأمین آب موردنیاز پروژه از محل چشمه موجود در جوار محل فعالیت پروژه، شد.

مسعود طالبیان معاون برنامه‌ریزی و نماینده تام‌الاختیار شرکت سهامی آب منطقه‌ای در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، در راستای تأمین آب موردنیاز پروژه با اشاره به مصوبه هیئت‌وزیران دراین‌ارتباط، هرگونه اقدام در راستای تخصیص آب موردنیاز به پروژه مزبور را مستلزم تأیید و موافقت ستاد احیاء دریاچه ارومیه و تصویب شورای حفاظت از منابع آب استان، اعلام نمود.

کارشناس مسئول شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی نیز ضمن اشاره به مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی آن دستگاه، با توضیح اینکه میزان هدر رفت آب توسط پروژه‌های پرورش ماهی فقط 4درصد است و مابقی آب استفاده‌شده دوباره به رودخانه برمی‌گردد، ابراز امیدواری کرد که در صورت موافقت با تأمین آب پروژه از سوی شرکت سهامی آب منطقه‌ای، ‌نسبت به صدور جواز تأسیس آن در کمترین زمان ممکن، اقدام نمایند.

در پایان مقرر شد به‌منظور بررسی صدور مجوزهای موردنیاز شرکت پرورش ماهی و آبزیان گردیک، جلسه آتی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با حضور دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه مزبور و همچنین دبیر ستاد احیاء دریاچه ارومیه و نماینده تام‌الاختیار اداره‌کل محیط‌زیست استان برگزار شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir