سه‌شنبه 24 مهر 1397   00:58:09
...
پیام وزیر امور اقتصادی و دارایی

 
دولت دوازدهم به سال 1400 ختم می شود. همچنین چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز در همین بازه رخ می‌دهد. این دو نشانه کافی هستند تا سطح انتظارات مردم و نظام برای دستاوردهای ملموس از دولت و از تمام وزارت‌ها به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی بالا باشد.

 
رهبری نظام توصیه فرموده‌اند: تمام دستگاه‌ها باید برنامه دقیق و مدون و علمی و بر زیرمجموعه‌ها نظارت داشته باشند و همچنین تاکید فرمودند اسناد بالادستی و سند چشم‌انداز و قوانین مصوب مجلس باید در تصمیم گیری‌ها و اقدامات لحاظ شود.

 
در همین راستا ریاست محترم جمهور نیز با ابلاغ اولویت های اختصاصی و عمومی، راه آینده وزارت اقتصاد را روشن و مشخص کرده اند.

 
بر همین اساس انتظارات، تکالیف و اسناد بالادستی شناسایی، بررسی و احصا شد و در نهایت هفت استراتژی محوری و مجموعاً بیش از چهل پروژه و اقدام راهبردی صورت‌بندی شد. مردمی‌سازی اقتصاد، توسعه و توانمندی بخش خصوصی و تقویت توان تولید ملی (درون‌زایی)، تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد کشور، پیشبرد برون‌گرایی و بین‌المللی‌سازی اقتصاد کشور، مشارکت در رونق‌آفرینی و اشتغال‌زایی، گسترش عدالت اجتماعی و بین‌نسلی و مشارکت در اصلاحات نهادی و ساختاری، استراتژی‌های محوری وزارت امور اقتصادی و دارایی و زیرمجموعه هایش در این دوره خواهد بود.

 
از تمام معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه، واحدهای استانی و تابعه انتظار دارم با تلاشی جهادگونه، پروژه‌ها و اقدامات را به نتیجه برسانند و در این راه همه ما مسوولیت مشترک داریم. از طریق شورای راهبری پروژه‌ها (رهپو) و دفتر مدیریت پروژه‌ها، به صورت منظم پیشرفت پروژه‌ها و تحقق اهداف و دستاوردها را شخصاً پیگیری خواهم کرد. از تمام همکاران خود نتیجه‌گرایی، انضباط راهبردی، انعطاف عمـلیاتی، پاسخ‌گـویی مسـوولانه و حس مسوولیت مشترکِ جمعی را انتظار دارم.

 
موانع و مشکلات همیشه بوده‌اند و هستند، اما آنچه می‌تواند بر همه موانع فائق آید، اراده زنان و مردان خستگی‌ناپذیری است که تصمیم گرفته اند، فردایی بهتر برای کشور رقم بزنند. فردایی که با آرامش، امید، رونق و تعالی بیشتر همراه است.

 
 مسعود کرباسیان


 
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir