وزارت امور اقتصاد و دارایی
صفحه خانه
تماس با ما
نشست ذی حسابان
1391/11/4 چهارشنبه رئيس سازمان اقتصاد و دارايي يزد: ذي حسابان، سفيران وزارت امور اقتصاد و دارايي در دستگاههاي اجرايي هستند رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي استان يزد با اشاره به شان و جايگاه مهم ذي حسابان، گفت: ذي حسابان سفيران دولت و وزارت امور اقتصاد و دارايي در دستگاههاي اجرايي هستند.

به گزارش روابط عمومي سازمان امور اقتصادي و دارايي استان يزد " مراد علي مير " روز چهارشنبه در نشستي در جمع  ذي حسابان استان، افزود: ذي حسابان داراي مسئوليت خطير و شان و جايگاه ويژه اي هستند كه بايد حفظ شود؛ چرا كه  عملكرد آنها در جايگاه نظارتي قرار دارد.

وي ذي حسابان و مديران مالي را ناظر خرج و دخل دستگاهها برشمرد و از آنها خواست به جايگاه خود توجه كنند و در انجام امور محوله نظارت دقيق داشته باشند.

وي نقش فعالان اين بخش را در حفظ و حراست از اموال دولتي به خصوص در نحوه استفاده از خودروهاي دولتي مهم ارزيابي نمود و با بيان اينكه سازمان امور اقتصادي و دارايي، نقش نظارتي خود را در اين زمينه به خوبي ايفاء خواهد كرد، اظهار داشت: گزارش هاي موارد تخلف را بررسي و  با آن به شدت برخورد خواهيم كرد.

دبير ستاد درآمد استان يزد در بخش ديگري از سخنانش در خصوص اعتبارات جاري و عمراني پايان سال دستگاههاي اجرايي، گفت:  هزينه كرد اعتبارات دستگاهها بايد طبق برنامه، قوانين و مقررات باشد.

اين مقام مسئول با اشاره به آشنا نبودن برخي كارشناسان مالي دستگاهها به قوانين و مقررات، ارتقاي سطح آموزش آنها و همچنين برگزاري دوره هاي آموزشي در زمينه تنظيم صورت حساب هاي مالي را ضروري خواند.

رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي از دستگاههاي اجرايي استان خواست در خصوص استفاده از اموال مصرفي نظرات و پيشنهادات خود را جهت ارائه به وزارتخانه به معاون هزينه اين سازمان ارائه دهند.

معاون هزينه و رئيس خزانه معين استان يزد نيز در اين جلسه از ذي حسابان خواست صورت هاي مالي دستگاههاي اجرايي را به موقع ارائه كنند و در زمينه سپرده  ها نيز نظارت دقيق داشته باشند.

" سيد حسن ميرزاده " نظارت بر كسب درآمد هاي عمومي و اختصاصي را خواستار شد و بر هماهنگي لازم بين خزانه و ذي حسابان در خصوص درخواست وجوهات تاكيد كرد.

ميرزاده تصريح كرد: در زمينه اموال منقول و غير منقول دستگاههاي اجرايي ادغام شده نيز ممكن است مشكلاتي وجود داشته باشند كه ذي حسابان در اجراي ماده 31 قانون محاسبات عمومي، دقت نظر لازم را به خرج دهند.

در اين جلسه در خصوص بخشنامه ها و قوانين مالي، طرح مهرآفرين، حساب هاي بانكي دستگاهها و علي الحساب ها و پيش پرداخت هاي سنواتي بحث و تبادل نظر و تصميماتي گرفته شد.

منبع: روابط عمومي سازمان امور اقتصادي و دارايي استان يزد
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 151