وزارت امور اقتصاد و دارایی
صفحه خانه
تماس با ما
بيشتر
فولاد اقلید
آغاز عمليات اجرايي مجتمع ذوب آهن و فولاد كشور در اقليد فارس به گزارش روابط عمومي سازمان امور اقتصادي و دارايي فارس مراسم آغاز عمليات اجرايي مدرنترين و مجهزترين مجتمع ذوب آهن و فولاد اقليد فارس در زميني به مساحت 1325 هكتار و با اعتباري بالغ بر 8320 ميليارد ريال در شهرستان اقليد با حضور دكتر سجادي سرپرست استانداري فارس، معاون وزير صنايع و معادن، ائمه جمعه، مديران كل دستگاههاي اجرايي استان، محمد حسين مبشري رئيس سازمان اموراقتصادي ودارايي و دبير ستاد سرمايه گذاري استان و شهروندان اقليد برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي سازمان امور اقتصادي و دارايي فارس مراسم آغاز عمليات اجرايي مدرنترين و مجهزترين مجتمع ذوب آهن و فولاد اقليد فارس در زميني به مساحت 1325 هكتار و با اعتباري بالغ بر 8320 ميليارد ريال در  شهرستان اقليد با حضور دكتر سجادي سرپرست استانداري فارس، معاون وزير صنايع و معادن، ائمه جمعه، مديران كل دستگاههاي اجرايي استان، محمد حسين مبشري رئيس سازمان اموراقتصادي ودارايي و دبير ستاد سرمايه گذاري استان و شهروندان اقليد برگزار گرديد.

دكتر سيد فرهاد سجادي در مراسم آغاز عمليات اجرايي احداث مجتمع ذوب آهن و فولاد اقليد پارس در منطقه"دين قيچي"سورمق از توابع شهرستان اقليد، با اشاره به تاكيد دولت دهم دراجراي طرح هاي كلان صنعتي و صنايع بالادستي در استان فارس اظهار داشت: احداث مجتمع فولاد در شهرستان اقليد از مهمترين مصوبات دور سوم سفرهاي استاني رئيس جمهور و هيئت دولت به استان فارس است و اين طرح بزرگ ملي توسط بخش غير دولتي در طول چهار سال اجرا خواهد شد.

 وي افزود: سرمايه گذاري هاي مولد بخش خصوصي در كنار بستر سازي ها و زير ساخت هاي دولتي، نيازمندي هاي صنعتي واقتصادي استان فارس را برآورده مي كند و خوشبختانه اكنون در كنار از بين رفتن فرهنگ دلالي و بورس بازي زمين و مسكن در استان فارس فرهنگ صنعتي شدن در فارس در حال شكل گيري است.

سرپرست استانداري فارس با اشاره به نامگذاري سال" جهاد اقتصادي" و لزوم بهره گيري از اهداف پيش بيني شده در اين امر اظهار داشت: انتظار داريم تا در سال "جهاد اقتصادي"دست اندر كاران احداث مجتمع ذوب آهن و فولاد اقليد، با تاسي از منويات مقام معظم رهبري جهاد گونه فعاليت كنند و مجموعه مديريتي استان فارس نيز در اين راستا حمايت هاي لازم را از اين طرح اشتغال زا و اقتصادي ادامه خواهد داد.

جعفري معاون وزير صنايع و معادن و رئيس فولاد كشور اظهار داشت: بايد روند كار در بخش صنايع فولاد بگونه اي باشد كه همزمان با توسعه آن زمينه صادرات اين صنعت نيز فراهم شود وي همچنين افزود : بايد با تلاش و جديت بيشتر اين مجتمع بزرگ فولاد و ذوب آهن را در كوتاه ترين زمان ممكن به بهره برداري برسانيم.

جعفري معاون وزير صنايع و معادن گفت: بانك صنعت و معدن بعنوان بانك عامل پروژه را در ارائه تسهيلات كمك خواهد كرد و تامين سرمايه اين پروژه بزرگ تنها از عهده بانك صنعت و معدن برنمي آيد و بايد كنسرسيومي از بانكها تشكيل و اين پروژه را در ارائه تسهيلات كمك كند.

فرماندار شهرستان اقليد نيز در اين مراسم گفت: طرح ذوب آهن وفولاد اقليد بيش از 10 هزار اشتغال به صورت مستقيم و غير مستقيم ايجاد خواهد كرد و اجرايي شدن مصوبات سفرهاي مقام معظم رهبري و هيئت دولت به شهرستان اقليد، آهنگ توسعه اين شهرستان را افزايش خواهد داد.

در پايان رياست سازمان امور اقتصادي و دارايي فارس به اتفاق معاون سرمايه گذاري و كارشناسان مربوطه ضمن بازديد از سايت تاكيدات لازم را جهت تسريع در امور و چگونگي استفاده از تسهيلات بانك جهاني و سرمايه گذاران خارجي يادآور شدند.

روابط عمومي سازمان

منبع: روابط عمومي سازمان
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 3081