دوشنبه 26 آذر 1397   22:25:44
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/13 چهارشنبهوزیر اقتصاد در هفتاد و سومین جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی خبر داد؛
برقراری خط اعتباری ایران با روسیه از طریق سه بانک
وزیر امور اقتصادی و دارایی در هفتاد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از توافق با روس ها برای برقراری خط اعتباری از طریق سه بانک خبر داد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان در این نشست طی سخنانی با اعلام این خبر اظهار داشت: محدودیتی در استفاده از این بانکها وجود ندارد و سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برای اجرایی شدن این برنامه در خدمت بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: همچنین با روسها در خصوص برقراری خط تهاتری برای خرید هایمان به توافق رسیدیم.

وزیر اقتصاد همچنین از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک با جمهوری آذربایجان در تهران در 15 و 16 ژانویه در تهران خبر داد و گفت: با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان و تهران "اجلاس بازرگانان و صنعتگران دو کشور" در رشت برگزار خواهد شد.

کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نیمه دوم فروردین ماه سال آینده، سفرای ایران در کشورهای آسیای مرکزی و نیز سفرای آن کشورها در ایران، جلسه مشترکی را در تهران برگزار خواهند کرد.

وی همچنین از اعزام یک گروه کارشناسی از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران به کشورهای آسیای مرکزی برای بررسی موانع، مشکلات و پیشنهادات و اتخاذ تصمیمات مناسب خبر داد.

کرباسیان با اشاره به همکاری بسیار خوب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با وزارت اقتصاد گفت: قانون بیمه همگانی حوادث، ارزش افزوده، لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کنوانسیون پالرمو و اصلاحیه نظام بانکی از جمله حمایتها و همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس با وزارت اقتصاد است.

در هفتاد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اجرای مصوبات هفتادمین جلسه این شورا مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

بررسی مشکلات واردات و محاسبه حقوق ورود گمرکی ماشین آلات نو و دست دوم خط تولید از بخش معدن، بررسی پیشنهادات اتاق ایران در خصوص "معافیت کلیه ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در خطوط تولید از پرداخت کارمزد و تعرفه خدمات استاندارد" و همچنین "اصلاح آیین نامه اجرایی تعیین، طبقه بندی و محاسبه کارمزد خدماتی سازمان ملی استاندارد ایران" و پیشنهاد اصلاح یا ابطال بخشنامه 6 بندی سازمان تجارت در خصوص کاهش مدت اعتبار ثبت سفارش از دیگر موضوعات مورد بررسی در هفتاد و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir