يكشنبه 30 دي 1397   14:52:26
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/13 چهارشنبه
اجلاس مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها برگزار شد
اجلاس مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان ها با حضور وزیر اقتصاد، معاونان و مدیران کل ستادی وزارت متبوع برگزار شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در این جلسه، به تشریح خط مشی، اولویت ها و نقشه راه وزارت متبوع مطابق با اسناد بالادستی همچون سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه و اولویت های ابلاغی رییس جمهور برای وزارتخانه پرداخت.

بنا بر این گزارش، معاون امور اقتصادی وزارتخانه نیز طی سخنانی در ادامه جلسه، به تشریح برنامه های در دست اجرا و آتی وزارت متبوع از جمله راه اندازی بانک اطلاعاتی مخصوص جمع آوری اطلاعات اقتصادی کشور پرداخت و بر ضرورت همکاری استان ها در تغذیه این بانک اطلاعاتی و ساز و کار ارسال اطلاعات بر روی سامانه مذکور تاکید کرد.

سیدحسین میرشجاعیان حسینی با بیان اینکه 20 درصد آمار و اطلاعات ثبتی اقتصادی کشور به دلیل نوع و ماهیت کاری وزارت امور اقتصادی و دارایی اختصاص به این وزارتخانه دارد، دلیل این امر را عبور و رصد جریان مالی کشور از مجرای آن عنوان کرد که بسیار ذیقمت و دارای اهمیت زیادی است.

وی با اشاره به برنامه ریزی معاونت متبوع برای چاپ 12 کتاب در حوزه اقتصاد کلان و مسایل و مشکلات مبتلابه معاونت های اقتصادی ادارات کل استان های سراسر کشور، اظهار داشت: این کتاب ها به صورت الکترونیکی بر روی سایت معاونت امور اقتصادی قرار می گیرد و به منظور پرهیز از اسراف و صرفه جویی در مصرف کاغذ، تنها به چاپ تیراژ محدودی از کتاب ها اکتفا می شود.

بنا بر این گزارش، اسماعیل جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در سخنانی، در راستای اعلام علاقه مدیران کل استانی وزارت متبوع، از پیشنهاد آنها برای لحاظ نمودن نظران و ملاحظات استان ها در لوایح تقدیمی به مجلس شورای اسلامی استقبال کرد و گفت: این امر نیازمند طراحی و تعیین یک ساز و کار مشخص و زمان بندی شده است که در قالب آن، در یک بازه زمانی مشخص، نظرات ادارات کل استانی دریافت و مورد بررسی و مداقه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم ضرورت تعامل بیشتر با نمایندگان انتخابی مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز سایر دستگاه ها و مقامات استانی اظهار داشت: همان گونه که تجربه خود بنده در مدت تصدی معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد نشان داده است، می توان با رویکرد متعامل با نمایندگان استانی مجلس شورای اسلامی، گام های بسیار مثبتی در رفع سوتفاهمات و اقناع ایشان و در نتیجه جلوگیری از افزودن بار اضافه بر دوش وزارتخانه برداشت.

این گزارش حاکی است، مهدی قدمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد نیز در خاتمه این جلسه، در سخنانی ضمن قدردانی از حضور مدیران کل و معاونین ستادی و کلیه مدیران استانی، از پیشنهاد تخصصی شدن جلسات آتی، استقبال کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir