يکشنبه, 30 شهريور 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ 
  • کد خبر : ۱۹۵۳۵۹
استان یزد در برخی شاخص ها بالاتر از میانگین كشوری
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با تشریح سیمای کلان اقتصاد استان گفت: بر اساس شاخص های کلان اقتصادی، یزد در برخی شاخص ها بالاتر از میانگین کشوری و در برخی شاخص ها پائین تر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی در نشست مدیران استانی وزارت اقتصاد که با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد افزود: بر اساس آخرین آمار، محصول ناخالص داخلی استان 26 هزار میلیارد تومان است که این رقم 8/1 درصد از کل تولید ناخالص داخلی کشور می باشد و از این نظر استان یزد رتبه 16 را در کشور دارد.

وی سرانه محصول ناخالص داخلی استان یزد را 23. 4 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در این زمینه رتبه سوم را در کشور داریم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گفت: سهم اشتغال استان در بخش های صنعت 7. 43 درصد، کشاورزی 7 درصد و خدمات 4. 49 درصد می باشد که به ترتیب رتبه های اول، 28 و 12 را در کشور داریم.

وی ضریب جینی نقاط شهری استان را که توزیع درآمد در نقاط شهری را مشخص می کند را رتبه دهم کشور اعلام کرد و ادامه داد:  نرخ بیکاری در استان یزد 2. 13 درصد است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد، وضعیت  شاخص ملی امنیت سرمایه گذاری استان یزد در کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: در زمینه فضای کسب و کار یزد رتبه پنجم را در کشور دارد.

مدیران دستگاههای استانی وزارت اقتصاد در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های خود، پیشنهادات و خلاء های قانونی حوزه کاری را اعلام و خواستار تصویب و اصلاح قوانین برای برون رفت از مشکلات فراروی سیستم های دولتی شدند.

همچنین معاونین اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد گزارشی از موفقیت ها و پیشرفت های این اداره کل در حوزه های اقتصادی، سرمایه گذاری، مالی ارائه کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.10.0
    V5.7.10.0