دوشنبه, 31 شهريور 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ 
  • کد خبر : ۱۹۵۳۶۴
اعضای جدید هیات ماده 251 مكرر قانون مالیات های مستقیم یزد با حكم وزیر اقتصاد منصوب شدند
اعضای جدید هیات ماده 251 مکرر قانون مالیاتی های مستقیم استان یزد به پیشنهاد مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و با حکم وزیر امور اقتصاد و دارایی منصوب و طی مراسمی در محل این هیات معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، بر اساس این گزارش مجید کرباسی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز برای مدت دو سال در سمت رئیس هیات ابقاء و علی محمد همتی عضو جامعه حسابداران ایران هم به عنوان عضو این هیات منصوب شد.

محمدعلی اسد آبشوری عضو جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران به عنوان عضو جدید هیات سه نفره موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم استان انتخاب شد.

همچنین مجید کرباسی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد نیز برای مدت دو سال در سمت رئیس هیات ابقاء و علی محمد همتی عضو جامعه حسابداران ایران هم به عنوان دیگر عضو این هیات منصوب شد.

" علی نمازی " مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در مراسم معرفی اعضای جدید هیات ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم، ضمن قدردانی از اعضای قبلی این هیات، تشکیل آن را گامی مهم در سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده های موضوع این ماده عنوان کرد و گفت: این هیات نقش مهمی در کاهش هزینه ها، رضایتمندی مودیان مالیاتی، ساماندهی امور  و تامین حقوق آنها دارد.

در راستای دستور العمل وزارت امور اقتصادی و دارایی و تفویض اختیار وزیر اقتصاد به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها، هیات موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم اردیبهشت ماه سال 97  فعالیت کاری خود را در استان یزد آغاز کرد.

طبق تفویض اختیار صورت گرفته به استان ها، مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی تا سقف 500 میلیون ریال و اشخاص حقوق تا سقف پنج میلیارد ریال می  توانند نسبت به مالیاتهای قطعی شده خود که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد، به ادعای غیرعادلانه بودن مالیات مستنداً به مدارک و دلائل کافی(پس از تکمیل فرم درخواست رسیدگی) شکایت نموده و تقاضای رسیدگی مجدد خود را به دبیرخانه استانی هیات تسلیم نمایند.

از ابتدای تشکیل این هیات تاکنون یک هزار و 382 پرونده در هیات مطرح و یکهزار و 148 فقره پیگیری و منجر به صدور رای شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.10.0
    V5.7.10.0