يکشنبه, 30 شهريور 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ 
  • کد خبر : ۱۹۶۵۵۷
مدیر کل اقتصاد و دارایی یزد:
اندیشكده های اقتصادی می توانند یاریگر برنامه های دولت باشند
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در نشست با مدیران و مسئولان اولین اندیشکده استان های کشور در یزد گفت: اندیشکده های اقتصادی می توانند یاری گر سیاست ها و برنامه های دولت باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد ، علی  نمازی  در این نشست با تاکید بر حمایت این گونه تشکل های غیردولتی افزود: دولت در بحث قوانین مخل کسب و کار حرف هایی دارد که می توان با کمک اندیشکده های اقتصادی و صنعتی آن را دنبال و حل کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی و یزدی های مقیم خارج از کشور که صاحب فکر، اندیشه و سرمایه و به کشور خود علاقه مند هستند؛ بر ارتباط اندیشکده ها با این شخصیت ها تاکید و نقش و تاثیر این مراکز را برای ارتباط با این افراد مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: اندیشکده های می توانند  یک بانک اطلاعاتی قوی از این گونه افراد تهیه کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، خواستار قرار گرفتن نخبگان، مراکز علمی و آموزشی در کنار اندیشکده ها شد و گفت: نظام مالیاتی نیز می توانند از فکر و اندیشه بخش خصوصی و اندیشکده های فعال بهره ببرد .

وی با بیان اینکه دستگاه اقتصادی استان آماده همکاری با اندیشکده هااست افزود: اگر اندیشکده ها فعال شوند و ارتباط خوبی میان بخش های دولتی و خصوصی برقرار شود شاهد اتفاقات خوب در بخش های اقتصادی خواهیم بود.

وی پشتوانه و عقبه فکری و فرهنگی و انجام کارهای تیمی را لازمه برنامه های عملیاتی و اجرایی دانست و گفت:  گذشتگان ما در  کارها را با فکر و اندیشه انجام می دادند و ما نیز نباید از آن غافل شویم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بخش اقتصاد و سرمایه گذاری گفت: بخش اقتصادی در سالهای گذشته جایگاه واقعی خود را پیدا کرد و کسب رتبه های موفق در کشور حاصل تلاش و کوشش، جدیت، انجام کاری تیمی ، همدلی و همکاری همه بخش ها می باشد.

نمازی گفت: امروز مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به محل مورد اعتماد و اقبال سرمایه گذاران تبدیل شده است و همه بخش های متولی امر سرمایه گذاری با همدلی و نگاه مثبت، هدف مشترک را دنبال می کنند و خوشبختانه موفقیت های خوبی نیز در سالهای گذشته در کشور کسب شده است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی مبنای کار مرکز خدمات است و در کنار آن سرمایه گذاری داخلی در راستای سیاست های استانی دنبال می کنیم گفت: امروز زیرساخت های لازم برای انجام سرمایه گذاری در استان فراهم است و سرمایه گذاری در استان یزد قانونمند و هدفمند و دیدگاه ها و نگرش ها نیز نسبت به این موضوع شفاف شده است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد گفت: امروز سرمایه گذاران خدمات خود را از یک مرکز دریافت می کنند و برای هر پذیرش سرمایه گذاری اعتبار سنجی انجام می شود و در صورت وجود ساز و کارهای مناسب، اقدامات، کارها و گفت و گو ها ادامه می یابد.

وی ارتباط با تشکل های خصوصی و اصناف را از دیگر فعالیت های مرکز خدمات سرمایه گذاری برشمرد  و گفت: استان یزد ظرفیت های بالایی دارد و در بحث اقتصاد مقاومتی می توان ادعا کرد که در کشور الگو هستیم؛ چرا که یزدی ها بهینه ترین مصرف را دارند و علی رغم اینکه حق بیمه خود را به موقع پرداخت می کنند کمترین خسارت را در این بخش دارند.

نمازی ادامه داد: در امور خیری، وقف و پزشکی و درمانی نیز خدمات استان یزد سرآمد کشور است و بسیاری از استان ها از این خدمات منتفع می شوند.

یکی از صاحبان صنایع یزد هم که اولین اندیشکده استانی کشور را در یزد پایه گذاری کرده است در این نشست توجه به اسناد بالادستی را مبنای کار این اندیشکده عنوان کرد و گفت: اعتقاد داریم اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از اسناد بالادستی و دستور العمل ها و بخش نامه های مربوط به ان باید  عملیاتی و اجرا شود.

فنایی تولید علم، فکر و اندیشه ورزی را از دیگر مبنای کار اندیشکده خود عنوان کرد و افزود: باید فنون و تکنیک های اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی را بیاموزیم و برای اجرایی شدن آن تلاش کنیم.

وی شفاف سازی در مسایل مالی و بانکی را که در سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده را خواستار شد و گفت: اندیشکده به دنبال آن است با استفاده از نیروهای زبده، نخبگان، بخش دانشگاهی، صنعتی و تولیدی و تفکرات مختلف با فکر و اندیشه برای حل مشکلات  تلاش کند.

وی بر تعامل خوب بخش های دولتی و خصوصی تاکید کرد و گفت: اندیشکده ها می توانند نقش مهمی را در حل مشکلات داشته باشند چرا که یکی از مراکز غیردولتی و غیرانتفاعی  و کاملا خصوصی است و هیچ وابستگی دولتی ندارد.

در این نشست ضمن معرفی اندیشکده های برتر جهان،راهبردهای اجرایی این مراکز برای توسعه اندیشکده ها ایران و استان یزد مورد بحث و برسی قرار گرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.10.0
    V5.7.10.0